| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Większa prędkość na 12 km linii kolejowej Warszawa - Łódź

Większa prędkość na 12 km linii kolejowej Warszawa - Łódź

Jest już decyzja lokalizacyjna 12 km odcinka w powiecie pruszkowskim linii kolejowej Warszawa - Łódź. Po przebudowie pociągi towarowe będą w tym miejscu rozwijać prędkość do 120 km/h.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzję lokalizacyjną 12 km odcinka w powiecie pruszkowskim linii kolejowej Warszawa - Łódź - poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Fragment linii ma przebiegać przez Pruszków, Piastów oraz Brwinów. Inwestorem jest PKP PLK.

"Decyzja lokalizacyjna określa podstawowe warunki realizacji inwestycji, m.in. jej obszar, warunki techniczne. Jest niezbędnym wymogiem do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę" - czytamy w komunikacie przysłanym PAP.

Decyzja poprzedzona była oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. W ramach inwestycji mają być przebudowane i rozbudowane m.in. tory, sieci trakcyjne i telekomunikacyjne, wiadukty oraz przepusty. Zmodernizowana będzie stacja Pruszków, m.in. dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowana jest również renowacja przejścia podziemnego dla pieszych w Piastowie i Pruszkowie. Wybudowane mają być m.in.: ekrany akustyczne, maty antywibracyjne.

Przewiduje się również rozbiórkę nieużywanej infrastruktury, m.in.: nastawni na stacji Pruszków  i posterunku Józefinów.Kolejnym etapem ma być wydane przez wojewodę pozwolenie na budowę tego odcinka linii.

Urząd przypomniał, że wojewoda wydał już decyzje lokalizacyjne dotyczące: odcinka warszawskiego oraz żyrardowskiego. Modernizacja odcinka Warszawa Zachodnia - Miedniewice (Skierniewice), którego częścią jest fragment pruszkowski, będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem renowacji jest zwiększenie prędkości przejazdu do 160 km/godz. dla przewozów pasażerskich i do 120km/godz. dla towarowych.

(PAP)

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK