| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Nowe przepisy o zezwoleniach na międzynarodowy przewóz drogowy

Nowe przepisy o zezwoleniach na międzynarodowy przewóz drogowy

Transport: 3 listopada 2010 roku weszło w życie rozporządzenie sprawie zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy oraz drogowy przewóz kabotażowy.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 17 września 2010 r. w sprawie zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy oraz drogowy przewóz kabotażowy (Dz.U. Nr 194, poz. 1292)

Rozporządzenie określa rodzaje zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Są to mianowicie zezwolenie na przewóz dwustronny, na przewóz tranzytowy, na przewóz dwustronny lub tranzytowy oraz na przewóz do lub z państwa trzeciego. Zezwolenie na przewóz dwustronny jest wykorzystywane do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy pomiędzy terytorium państwa określonego w zezwoleniu a terytorium RP, zezwolenie na przewóz tranzytowy – do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy tranzytem przez terytorium RP, zezwolenie na przewóz dwustronny lub tranzytowy – do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy pomiędzy terytorium państwa określonego w zezwoleniu a terytorium RP lub tranzytem przez terytorium RP, a zezwolenie na przewóz do lub z państwa trzeciego jest wykorzystywane do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy pomiędzy terytorium RP a terytorium państwa innego niż określone w zezwoleniu. W załączniku nr 1 do rozporządzenia został określony wzór zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium RP. Natomiast w załączniku nr 2 do rozporządzenia został określony wzór zezwolenia na drogowy przewóz kabotażowy na terytorium RP. Zezwolenie to jest wykorzystywane do wykonywania przewozu pojazdem samochodowym zarejestrowanym za granicą lub przez przedsiębiorcę zagranicznego między miejscami położonymi na terytorium RP.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR
Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Młodszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK