| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > OT Logistics przejmie porty na Bałtyku i Adriatyku?

OT Logistics przejmie porty na Bałtyku i Adriatyku?

OT Logistics przygotowuje się do ofensywy. W najbliższych latach władze firmy zamierzają zbudować terminal masowy w porcie w Gdańsku. Ponad to przedsiębiorstwo jest zainteresowane przejęciami portów na Bałtyku i Adriatyku.

"Susza miała największy wpływ na transport na części Łaby. Poza nią na wyniki żeglugi śródlądowej wpłynął pożar barki, która zablokowała w czerwcu na miesiąc trasę między Szczecinem a Berlinem" - podał Ryszard Warzocha, wiceprezes zarządu.

"Wolumen przewozów był niższy, ale liczymy, że trzeci kwartał pociągnie wyniki w górę" - dodał.

Przychody segmentu transportowego spadły w pierwszej połowie roku o 21 proc. do 108,7 mln zł. Jednocześnie rentowność wzrosła o 13 proc. do 18,4 mln zł EBITDA.

Na konferencji podano, że Górna Odra oraz dolny odcinek Wisły odpowiadają za mniej niż 10 proc. przychodów segmentu transportowego OT Logistics. Około 50 proc. sprzedaży pochodzi z obszaru między Szczecinem a Łabą, reszta natomiast to transport na Łabie, w niemieckim kanale śródlądowym, oraz w okolicy Hamburga.

Przedstawiciele grupy podali, że OT Logistics skupia się obecnie na marżach, przeglądając jednocześnie portfel klientów.

"Liczymy na dalszy wzrost rentowności" - powiedział wiceprezes Ambrozowicz.

Dodał, że OT Logistics ma w niedalekiej przyszłość mocniej zintegrować spółki z grupy, tak aby zwiększyć możliwości sprzedaży klientom kilku usług.

W pierwszej połowie roku przychody grupy spadły o 6 proc. do 370,4 mln zł. Wynik EBITDA wzrósł jednocześnie o 15 proc. do 29,8 mln zł, a rentowność EBITDA wzrosła do 6,6 proc. z 5,4 proc. przed rokiem.

Zarząd podał, że na spadek przychodów wpłynęła m.in. sprzedaż spółki spedycyjnej w Holandii.

OT Logistics zajmuje się transportem towarów żeglugą śródlądową (spółka posiada 800 jednostek pływających), spedycją oraz logistyką. Jest operatorem portów morskich w Gdyni (Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia), Świnoujściu oraz Kołobrzegu. (PAP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Igor Klimkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK