| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Globalne wyzwania stojące przed branżą logistyczną

Globalne wyzwania stojące przed branżą logistyczną

Jakie globalne wyzwania stoją przed branżą logistyczną? Czy sytuacja na światowych rynkach się poprawi?

Marvin O. Schlanger, CEO firmy CEVA Logistics, jednego ze światowych liderów zarządzania łańcuchem dostaw, otworzył dyskusję panelową podczas 11-ego dorocznego szczytu 3PL w Chicago.

O branży łańcucha dostaw Schlanger powiedział: „Rozległość i kompleksowość działalności branży łańcucha dostaw, wspierającej klientów, mają decydujące znaczenie dla sukcesu klienta. Zakres umiejętności, wiedza oraz zaangażowanie to coś, z czego powinniśmy być dumni. Jednak wartość, którą dostarczamy, wykracza poza zwykłą redukcję kosztów przeładunku towarów. Prawdziwa wartość tworzona jest poprzez wspólną pracę klienta i dostawcy w celu optymalizacji projektowania całego łańcucha dostaw”.

Schlanger dodał: „W odpowiedzi na tę potrzebę CEVA stworzyła praktykę konsultingu i obecnie dostarczamy tę wartość. Nasza oferta rozwiązań łańcucha dostaw daje klientom więcej informacji na temat przemieszczania się ich towarów. Te dwa przykłady pokazują w jaki sposób będziemy dalej koncentrować się na doskonałości działań operacyjnych na rzecz naszych klientów”.

O gospodarce światowej Schlanger powiedział: „W większości widzimy ją w ten sam sposób. Całościowo gospodarka światowa nie jest zbyt silna. Europa jest szczególnie słaba, a sytuacja nie poprawia się.

Jednak ogólnie widzę przyszłość optymistycznie. Rewolucja energetyczna w USA przynosi odrodzenie produkcji, które będzie stymulowało amerykańską gospodarkę i wydatki konsumpcyjne. W przeszłości mieliśmy okazję zaobserwować, jak konsumenci w USA pomagali podźwignąć gospodarki na świecie”.

Jaka jest przyszłość CEVA Logistics: „Pewnie patrzymy w przyszłość i koncentrujemy się na rozwoju działalności. Ostatnio ogłosiliśmy szereg inwestycji i kontraktów, które przyniosą nam korzyści
w przyszłości.

Na przykład, informowaliśmy o umowie z IBM dotyczącej usług cloud computing, wzmacniającej nasze inwestycje w infrastrukturę IT.

Otworzyliśmy centrum City of Pharma w mieście Stradella we Włoszech, umożliwiające firmie CEVA dotarcie do 13.500 aptek, szpitali i innych lokalizacji. Inwestycja ta została oparta na sukcesie centrum City of Books, które obecnie zajmuje się przeładunkiem ponad połowy książek czytanych we Włoszech każdego roku.

Otworzyliśmy również Centrum Doskonałości Logistycznej (Center of Logistics Excellence) w Jacksonville na Florydzie, gdzie prezentujemy klientom pełen zakres naszych możliwości w prawdziwym środowisku operacyjnym".

Schlanger dodał: „Nasz globalny zasięg stanowi korzyść zarówno dla CEVA jak i dla naszych klientów. Posiadamy niezrównane możliwości, jeśli chodzi o projektowanie rozwiązań, a nasze nowe oferty spotykają się z zainteresowaniem na rynku. CEVA ma odpowiednią pozycję do osiągnięcia sukcesu w branży łańcucha dostaw. Jesteśmy wdzięczni naszym klientom za ich działalność i mamy zamiar inwestować więcej, aby podnosić wartość, jaką im dostarczamy".

Źródło: Materiały prasowe CEVA

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek sp. z o.o.

Skrivanek sp. z o.o. jest jedną z największych firm tłumaczeniowych i szkół językowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK