REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Firmy branży TSL współpracują z polskimi uczelniami

REKLAMA

REKLAMA

Coraz większe zaangażowanie firm z branży TSL we współpracę z polskimi uczelniami jest receptą na zwiększenie szans absolwentów na rynku pracy.

Firmy branży TSL współpracują z polskimi uczelniami

REKLAMA

Przedstawiciele firmy CHEP, światowego lidera w usługach wynajmu palet i kontenerów regularnie pojawiają się na wydarzeniach branżowych skierowanych do młodych odbiorców. Nie zabrakło ich również na ostatniej edycji Forum Młodej Logistyki oraz logistycznych Targach Pracy. To cykliczne wydarzenie organizowane jest przez Studenckie Koło Logistyki Stosowanej oraz Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Inicjatywa przyciąga co roku nie tylko studentów poszukujących wiedzy, praktyk i staży, lecz też przedstawicieli czołowych firm z branży TSL.

Kontakty nawiązane ze studentami są dla nas bardzo cenne. Bierzemy udział w wielu wydarzeniach studenckich, oferujemy staże – chcemy, by te aktywności spełniały oczekiwania naszych potencjalnych przyszłych pracowników. Z tego względu feedback przekazywany nam przez młodych ludzi ma dla nas duże znaczenie – przyznaje Marta Górska.

Szansa dla absolwentów na zdobycie kwalifikacji

Miesiące wiosenne to gorący okres, jeśli chodzi o konferencje akademickie. Czas ten wykorzystują też członkowie Koła Naukowego Logistyki i Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Warszawskie Dni Logistyki na stałe wpisały się do kalendarza specjalistycznych targów skierowanych do studentów. Mają one też stałe miejsce
w harmonogramie wystąpień przedstawicieli CHEP. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem „Innowacyjne podejście do logistyki w dobie kryzysu”. Temat wystąpienia CHEP związany był z efektywna gospodarką paletową, która zyskała na znaczeniu właśnie w czasie, gdy firmy, pogrążone w recesji, zaczęły szukać oszczędności w łańcuchu dostaw. Wielu menedżerów ciągle nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotnym zagadnieniem jest efektywne zarządzanie wymiennymi nośnikami. Chcemy budować tę wiedzę poprzez docieranie do przyszłych specjalistów z branży TSL. Naszym celem jest zapewnienie im możliwości zdobycia kwalifikacji przydatnych w pracy w branży logistycznej. Chętnym oferujemy też możliwość poznania specyfiki naszej działalności w sposób praktyczny. Oferujemy płatne staże, które są szansą na rozpoczęcie kariery w międzynarodowym środowisku - dodaje Marta Górska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA