| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Spedycja lotnicza M&M w Polsce już 20 lat

Spedycja lotnicza M&M w Polsce już 20 lat

W tym roku minęło 20 lat od kiedy M&M International Holding AG z siedzibą w St. Gallen w Szwajcarii oferuje usługi spedycji lotniczej w Polsce.

Na rynku polskim Holding M&M reprezentuje obecnie spółka M&M air sea cargo S.A, która znalazła się w pierwszej dziesiątce największych eksporterów frachtu lotniczego na warszawskim lotnisku.

W czasie tych dwudziestu lat, usługi spedycji lotniczej M&M w Polsce rozwijały się dynamicznie, co w 1998 r. stało się przesłanką do podjęcia decyzji o utworzeniu Spółki M&M air cargo service Polska S.A (w 2009 r. firma zmieniła nazwę na M&M air sea cargo S.A). Spółka w tym czasie uzyskała status Agenta Cargo IATA, otworzyła oddziały w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, a mając już ugruntowaną pozycję na rynku spedycji lotniczej, rozpoczęła także działalność w zakresie spedycji morskiej.

Przewozy czarterowe

M&M air sea cargo S.A jest obecnie przedstawicielem 20 międzynarodowych linii lotniczych i jest w stanie dostarczyć przesyłkę z i do każdego miejsca na całym świecie.

- W roku 2002 wdrożyliśmy system Zarządzania Jakością ISO, a w roku 2005 uruchomiliśmy działalność w zakresie lotniczych przewozów czarterowych i w krótkim czasie wyspecjalizowaliśmy się w tej dziedzinie. Do dziś zrealizowaliśmy 33 przewozy czarterowe cargo samolotami typu Antonov AN-124, IL-76, AN-12. Oprócz wzrostu sprzedaży frachtu lotniczego, M&M are sea cargo S.A rozwija z równie dużym sukcesem spedycję morską - mówi Wojciech Łyżwiński prezes zarządu M&M air sea cargo S.A.

Oprócz typowej obsługi spedycyjnej przesyłek frachtu lotniczego, paleta usług spółki M&M air sea cargo obejmuje transport towarów w temperaturze kontrolowanej dedykowany dla przemysłu farmakologicznego, transport przesyłek z grupy towarów podwójnego zastosowania w systemie WSK (Wewnętrzny System Kontroli) oraz usługi project cargo obejmujące planowanie i organizację transportu np. linii produkcyjnych, ładunków ponadnormatywnych. W ostatnich trzech latach firma zainwestowała w nową infrastrukturę IT, dzięki czemu zoptymalizowała procesy biznesowe i osiągnęła wzrost wskaźników produktywności.

- Dzięki tej inwestycji oferujemy dzisiaj najwyższe standardy jakości usług w każdym obszarze spedycji lotniczej, spedycji morskiej, obsługi celnej i project cargo - mówi Marek Ziemniewicz członek zarządu M&M air sea cargo S.A.

W tym roku spółka M&M air sea cargo skupia się na rozwoju działalności sprzedażowej nie tylko we frachcie lotniczym, ale też i morskim. - Naszym celem jest wzmocnienie pozycji w zakresie organizacji przewozów morskich i osiągnięcie pozycji rozpoznawalnego na polskim rynku spedytora morskiego - mówi Wojciech Łyżwiński prezes zarządu M&M air sea cargo S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Net Jacek Adamczak

Kancelaria Podatkowa - Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »