| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Spedycja lotnicza M&M w Polsce już 20 lat

Spedycja lotnicza M&M w Polsce już 20 lat

W tym roku minęło 20 lat od kiedy M&M International Holding AG z siedzibą w St. Gallen w Szwajcarii oferuje usługi spedycji lotniczej w Polsce.

Na rynku polskim Holding M&M reprezentuje obecnie spółka M&M air sea cargo S.A, która znalazła się w pierwszej dziesiątce największych eksporterów frachtu lotniczego na warszawskim lotnisku.

W czasie tych dwudziestu lat, usługi spedycji lotniczej M&M w Polsce rozwijały się dynamicznie, co w 1998 r. stało się przesłanką do podjęcia decyzji o utworzeniu Spółki M&M air cargo service Polska S.A (w 2009 r. firma zmieniła nazwę na M&M air sea cargo S.A). Spółka w tym czasie uzyskała status Agenta Cargo IATA, otworzyła oddziały w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, a mając już ugruntowaną pozycję na rynku spedycji lotniczej, rozpoczęła także działalność w zakresie spedycji morskiej.

Przewozy czarterowe

M&M air sea cargo S.A jest obecnie przedstawicielem 20 międzynarodowych linii lotniczych i jest w stanie dostarczyć przesyłkę z i do każdego miejsca na całym świecie.

- W roku 2002 wdrożyliśmy system Zarządzania Jakością ISO, a w roku 2005 uruchomiliśmy działalność w zakresie lotniczych przewozów czarterowych i w krótkim czasie wyspecjalizowaliśmy się w tej dziedzinie. Do dziś zrealizowaliśmy 33 przewozy czarterowe cargo samolotami typu Antonov AN-124, IL-76, AN-12. Oprócz wzrostu sprzedaży frachtu lotniczego, M&M are sea cargo S.A rozwija z równie dużym sukcesem spedycję morską - mówi Wojciech Łyżwiński prezes zarządu M&M air sea cargo S.A.

Oprócz typowej obsługi spedycyjnej przesyłek frachtu lotniczego, paleta usług spółki M&M air sea cargo obejmuje transport towarów w temperaturze kontrolowanej dedykowany dla przemysłu farmakologicznego, transport przesyłek z grupy towarów podwójnego zastosowania w systemie WSK (Wewnętrzny System Kontroli) oraz usługi project cargo obejmujące planowanie i organizację transportu np. linii produkcyjnych, ładunków ponadnormatywnych. W ostatnich trzech latach firma zainwestowała w nową infrastrukturę IT, dzięki czemu zoptymalizowała procesy biznesowe i osiągnęła wzrost wskaźników produktywności.

- Dzięki tej inwestycji oferujemy dzisiaj najwyższe standardy jakości usług w każdym obszarze spedycji lotniczej, spedycji morskiej, obsługi celnej i project cargo - mówi Marek Ziemniewicz członek zarządu M&M air sea cargo S.A.

W tym roku spółka M&M air sea cargo skupia się na rozwoju działalności sprzedażowej nie tylko we frachcie lotniczym, ale też i morskim. - Naszym celem jest wzmocnienie pozycji w zakresie organizacji przewozów morskich i osiągnięcie pozycji rozpoznawalnego na polskim rynku spedytora morskiego - mówi Wojciech Łyżwiński prezes zarządu M&M air sea cargo S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »