| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Spedimex jest już upoważnionym przedsiębiorcą AEO

Spedimex jest już upoważnionym przedsiębiorcą AEO

Spedytor i operator logistyczny - Spedimex uzyskał status Upoważnionego Przedsiębiorcy Wspólnotowego AEO. Dzięki temu ma prawo do korzystania z istotnych uproszczeń w zakresie obsługi celnej.

Jako upoważniony przedsiębiorca możemy korzystać z szeregu ułatwień odnoszących się do kontroli celnej- potwierdza Beata Szymańska, Kierownik Działu Agencji Celnej - oznacza to przede wszystkim mniejszą liczbę kontroli, a w przypadku ich wystąpienia są one przeprowadzane w sposób priorytetowy. Możemy też wnioskować o przeprowadzenie kontroli w miejscu innym niż urząd celny. 

W praktyce nasze działania będą przebiegać szybciej i sprawniej, oszczędzając czas klienta. Przyznanie statusu AEO wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu rygorystycznych wymagań.
W trakcie prowadzonego przez organ celny audytu, badaniu poddawane są między innymi procedury bezpieczeństwa, przestrzeganie wszystkich wymogów celnych, system zarządzania ewidencjami handlowymi i transportowymi.

Sprawdzana jest również kondycja finansowa firmy, posiadanie odpowiednich standardów w zakresie procedur przyjęcia, wydania i przepływu towaru w łańcuchu logistycznym. Status AEO potwierdza naszą wiarygodność.

To istotny atut w kontaktach z klientami i partnerami biznesowymi - mówi Marcin Bąk, Prezes Zarządu Spedimex - Jego uzyskanie stanowi kolejny, ważny krok w rozwoju firmy. 

Status upoważnionego przedsiębiorcy

Status AEO oznacza przedsiębiorcę dbającego o bezpieczeństwo łańcucha dostaw, wiarygodnego dla organów administracji celnej. Firma, która chce się starać o taką akredytację, musi posiadać udokumentowaną historię przestrzegania wymogów celnych oraz wprowadzić zalecane standardy w zakresie ochrony i bezpieczeństwa towarów. Certyfikat AEO przyznany w jednym państwie członkowskim Unii Europejskiej uznawany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

MotoKariera

Kariera w motoryzacji na najwyższym biegu!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »