| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Grupa GEFCO: 223 mln euro zysku

Grupa GEFCO: 223 mln euro zysku

Grupa GEFCO ogłosiła wyniki finansowe za rok 2011. Roczny obrót Grupy wyniósł 3 782 000 000 euro. To o 12,9 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Z unikalnego doświadczenia Grupy korzysta wielu producentów z różnych sektorów, włączając w to aeronautykę, środki produkcji czy handel specjalistyczny. W obsłudze największych klientów przemysłowych (spoza grupy PSA) GEFCO zanotowało w 2011 r. obrót w wysokości 1 450 500 000 euro, czyli o 19,2% większy w stosunku do poprzedniego roku.

Kontynuacja wzrostu w głównych obszarach rozwoju GEFCO łączy dywersyfikację portfolio klientów z międzynarodowym wzrostem. W 2011 roku Grupa postanowiła zintensyfikować ekspansję, aby lepiej odpowiadać na potrzeby obsługiwanych przedsiębiorstw. Otwarcie nowych oddziałów w Bułgarii i Kazachstanie potwierdziło pozycję grupy w przepływach cross-trade. Jednocześnie rozwój przepływów międzyregionalnych przyczynił się do wzrostu wartości usług, co widoczne jest w Azji, Europie Wschodniej i Ameryce Południowej.

Nabycie w czerwcu 2011 roku 70% akcji Gruppo Mercurio, włoskiego specjalisty w logistyce samochodowej, obecnego na 5 kontynentach, było również ważnym krokiem dla GEFCO. Wzmocniło to pozycję Grupy na arenie międzynarodowej i przyspieszyło rozwój na terenie Azji, a zwłaszcza w Indiach. Rozwój ten był szczególnie dynamiczny w Ameryce Południowej (15% wzrost) oraz w Europie Środkowej i Wschodniej (25% wzrost).

GEFCO: Co w najbliższych latach

W ciągu najbliższych 10 lat Grupa GEFCO będzie kontynuowała strategię rozwoju poprzez wzrost organiczny jak i ekspansję zewnętrzną, wdrażając w życie cztery kluczowe elementy swojej wizji: być wiodącym, globalnym, efektywnym i odpowiedzialnym graczem na rynku logistycznym.
Rok 2012 będzie decydujący dla dalszego rozwoju Grupy GEFCO, zwłaszcza po decyzji PSA Peugeot Citroën z lutego o otwarciu jej kapitału na sprzedaż.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Adwokat Marta Kawecka Właściciel portalu LegalnaBudowa.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK