| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

W ubiegłym roku Dachser przetransportował 46,2 miliona przesyłek o łącznej wadze 35,5 miliona ton. Wskaźnik kapitału własnego spółki osiągnął poziom 40 proc.  W Polsce, w ubiegłym roku firma odnotowała wzrost przychodów o 31 proc.

Całkowite przychody w wysokości 3,8 miliarda EUR i zatrudnienie na poziomie 19 250 pracowników to kamień milowy w historii spółki, która obecnie liczy sobie ponad 80 lat.

Dachser w obszarze transportu drogowego (European Logistics) odnotował przychody na poziomie 2,4 miliarda EUR. Podstawową działalność spółki stanowiącą drobnicę przesyłek transportowanych siecią ogólnoeuropejską uzupełniają rozwiązania dla branży DIY (Do-It-Yourself) oraz przemysłu chemicznego.

Interkontynentalny transport morski i lotniczy, (Dachser Air & Sea Logistics), skupiony na rynkach Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, rynku europejskim i azjatyckim, wypracował przychód w wysokości 940 milionów EUR, co stanowi wzrost o 68 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

W transporcie produktów spożywczych, Dachser Food Logistics, firma osiągnęła w 2010 r. przychody w wysokości 480 milionów EUR. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych dla niemieckiego przemysłu spożywczego.

W ciągu najbliższych pięciu lat firma przeznaczy na inwestycje ok. 1,3 miliarda EUR.

W Polsce firma odnotowała w 2010r. wzrost przychodów o 31 proc. Otworzyła nowy oddział w Gdańsku dając Klientom lepszy dostęp do krajowej i międzynarodowej sieci dystrybucyjnej firmy.
Perspektywy na rok 2011.

Jeśli sytuacja gospodarcza pozostanie w tym roku stabilna, celem firmy będzie osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i przełamanie dwucyfrowej bariery wzrostu. Spółka planuje również inwestycje w wysokości ok. 260 milionów EUR w rozbudowę sieci logistycznej we wszystkich trzech obszarach działalności i usprawnienie programu szkoleniowego.

W 2011 r. Dachser w Polsce planuje przeniesienie oddziału we Wrocławiu do nowej lokalizacji o powierzchni ponad 3000 m2, co pozwoli na rozszerzenie oferty w regionie także o logistykę kontraktową. 

źr. Dachser

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »