REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyczyny wypadków w magazynach

Jak ograniczyć możliwość wystąpienia wypadku w magazynie?
Jak ograniczyć możliwość wystąpienia wypadku w magazynie?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Głównymi przyczynami wypadków w magazynach są zazwyczaj błędy ludzkie i nieodpowiednia organizacja pracy. O czym pamiętać, by praca w magazynie była bezpieczna?

Statystyki pokazują, że najczęstszymi przyczynami wypadków w magazynach są niewłaściwa organizacja pracy oraz nieodpowiednie zachowanie pracowników. Do nierzadkich powodów zaliczyć można także wady konstrukcyjne, techniczne czy po prostu brak odpowiednich zabezpieczeń. Okazuje się, że przedsiębiorcy nie mają świadomości, że tak naprawdę potrzeba niewiele, by zapewnić pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a firmie – ochronę przed niepotrzebnymi stratami materialnymi i wizerunkowymi.

REKLAMA

Sytuacja dziwi o tyle, że sposoby organizacyjne oraz zasoby techniczne, które zwiększają komfort i jakość pracy w magazynie, to rozwiązania ogólnodostępne i niewymagające wysokich nakładów finansowych. Obok środków ochrony osobistej pracowników, mowa tutaj o wszelkiego rodzaju zabezpieczeniach związanych z infrastrukturą magazynu i jego części składowych. Nie zmienia to faktu, iż to obszary wciąż mało popularne i niedoceniane.

Rodzaje dostępnych zabezpieczeń

REKLAMA

Prostymi, a zarazem tanimi rozwiązaniami mogą być osłony nóg regałów, produkty których zadaniem jest ochrona przed skutkami uderzeń np. wózkami widłowymi. Takie elementy zabezpieczają nie tylko nogę regałową, ale co czasem ważniejsze - składowany na półce towar. Konstrukcja tego typu osłon jest tak zaprojektowana, by absorbować siłę uderzenia, przez co regał nie ulega uszkodzeniu w przypadku niefortunnego zdarzenia. Nawet, gdy w kontakcie z wózkiem widłowym, osłona ulegnie zniszczeniu, jej wymiana wiąże się z kosztem rzędu kilkudziesięciu złotych, zatem o wiele niższym niż w przypadku konieczności zakupu nowego regału czy straty znajdującego się na nim towaru.

Innym, ciekawym elementem wyposażenia magazynu może być półka siatkowa, zabezpieczająca wolną przestrzeń pomiędzy dwoma belkami trawersowymi. Jej zadaniem jest ochrona towaru przed zapadaniem w głąb regału, choć przez wielu traktowana jest także jako zabezpieczenie przeciwpożarowe (ze względu na zdolność do przesuszania wody wydostającej się ze spin klerów).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tego typu rozwiązania, jak wskazane powyżej, popularyzowane są wśród świadomych przedsiębiorców. Mowa tu o osobach, które wybierają rozwiązania pomagające w efektywnym zarządzaniu magazynem, mających świadomość zagrożeń oraz kosztów, wiążących się z uszkodzeniami konstrukcji nośnych czy stratami w produktach. Aby uniknąć wypadków i kosztowych konsekwencji, stawiają na produktywne rozwiązania, zapobiegające ewentualnym startom.

Co ciekawe - wyposażenie magazynu w elementy zabezpieczające jego części składowe oraz towar znajdujący się na regałach to niższe stawki za ochronę w firmach ubezpieczeniowych.

Źródło: Materiały prasowe Magazynuj.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA