| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Stokrotka wynajęła 27 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin

Stokrotka wynajęła 27 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin

Stokrotka, właściciel sieci supermarketów spożywczych i delikatesów zajmie cały budynek o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych, 5000 metrów kwadratowych zajmie chłodnia.

Wspomnianą transakcją Stokrotka rozpoczęła tworzenie własnej ogólnopolskiej sieci dystrybucji, która będzie realizować ponad 90% wszystkich dostaw.

„Chcąc zapewnić najwyższą jakość i dostępność towarów oraz podnieść efektywność operacyjną budujemy własne zaplecze logistyczne, które pozwoli nam nabywać zdecydowaną większość towarów bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów.” – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki. – „Oferta firmy Prologis była w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Co ważne profesjonalne podejście Prologis w zapewnieniu specjalnych, niezbędnych w branży spożywczej udogodnień były dla nas dodatkowymi argumentami.”

„Cieszymy się z kontynuacji naszej długoletniej współpracy z Grupą Handlową Emperia SA oraz z możliwości wykorzystania wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy realizując projekty dla firm z branży spożywczej.” – powiedziała Emilia Szyszka, Leasing Manager Prologis na Polskę. – „Przy zdobyciu tego kontraktu, poza strategiczną lokalizacją, liczyły się także natychmiastowa dostępność i optymalna operacyjność obiektu oraz elastyczność w dostosowaniu budynku do potrzeb klienta”.

„Bardzo się cieszymy, że służąc doświadczeniem i naszą wiedzą mogliśmy doradzać w wyborze optymalnej lokalizacji na główne zaplecze logistyczne dla firmy Stokrotka. Największym wyzwaniem w trakcie realizacji tej transakcji był bardzo napięty harmonogram dotyczący wyboru centrum dystrybucyjnego, podpisania umowy najmu jak i terminu dostarczenia dostosowanej do potrzeb Stokrotki powierzchni magazynowej. Prologis jest partnerem, który sprostał wszystkim wymaganiom i zaoferował dogodne warunki najmu dla nowego najemcy” – powiedziała Beata Hryniewska, Dyrektor w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

Prologis Park Teresin składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30 oraz w bliskiej odległości od Węzła Wiskitki autostradę A2 z drogą nr 50. Park posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej, która zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji.

Źródło: Materiały prasowe Prologis

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK