| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Stokrotka wynajęła 27 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin

Stokrotka wynajęła 27 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Teresin

Stokrotka, właściciel sieci supermarketów spożywczych i delikatesów zajmie cały budynek o powierzchni 27 000 metrów kwadratowych, 5000 metrów kwadratowych zajmie chłodnia.

Wspomnianą transakcją Stokrotka rozpoczęła tworzenie własnej ogólnopolskiej sieci dystrybucji, która będzie realizować ponad 90% wszystkich dostaw.

„Chcąc zapewnić najwyższą jakość i dostępność towarów oraz podnieść efektywność operacyjną budujemy własne zaplecze logistyczne, które pozwoli nam nabywać zdecydowaną większość towarów bezpośrednio od producentów, a nie tak jak dotychczas od dystrybutorów.” – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki. – „Oferta firmy Prologis była w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Co ważne profesjonalne podejście Prologis w zapewnieniu specjalnych, niezbędnych w branży spożywczej udogodnień były dla nas dodatkowymi argumentami.”

„Cieszymy się z kontynuacji naszej długoletniej współpracy z Grupą Handlową Emperia SA oraz z możliwości wykorzystania wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy realizując projekty dla firm z branży spożywczej.” – powiedziała Emilia Szyszka, Leasing Manager Prologis na Polskę. – „Przy zdobyciu tego kontraktu, poza strategiczną lokalizacją, liczyły się także natychmiastowa dostępność i optymalna operacyjność obiektu oraz elastyczność w dostosowaniu budynku do potrzeb klienta”.

„Bardzo się cieszymy, że służąc doświadczeniem i naszą wiedzą mogliśmy doradzać w wyborze optymalnej lokalizacji na główne zaplecze logistyczne dla firmy Stokrotka. Największym wyzwaniem w trakcie realizacji tej transakcji był bardzo napięty harmonogram dotyczący wyboru centrum dystrybucyjnego, podpisania umowy najmu jak i terminu dostarczenia dostosowanej do potrzeb Stokrotki powierzchni magazynowej. Prologis jest partnerem, który sprostał wszystkim wymaganiom i zaoferował dogodne warunki najmu dla nowego najemcy” – powiedziała Beata Hryniewska, Dyrektor w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

Prologis Park Teresin składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni około 160 000 metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30 oraz w bliskiej odległości od Węzła Wiskitki autostradę A2 z drogą nr 50. Park posiada dostęp do własnej bocznicy kolejowej, która zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji.

Źródło: Materiały prasowe Prologis

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »