| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > W dobie kryzysu istotne jest, na ile narzędzia IT będą wspomagać optymalizację kosztów

W dobie kryzysu istotne jest, na ile narzędzia IT będą wspomagać optymalizację kosztów

Firmy, mające duże magazyny potrzebują skomplikowanych systemów, które zoptymalizują procesy zachodzące w magazynie. Mniejsze spółki, najczęściej potrzebują podstawowych funkcjonalności WMS.

Ponadto, coraz większym zainteresowaniem u menedżerów magazynów cieszą się systemy głosowe. Technologia ta służy do wymiany danych pomiędzy WMS-em a operatorem za pomocą komend głosowych, bez konieczności używania klawiatury lub czytnika terminala. Technologie głosowe wprawdzie nie mają na celu zastąpienia popularnych rozwiązań stosowanych w magazynach, lecz są skutecznym i wygodnym uzupełnieniem ich funkcjonowania. Ich zadaniem jest uproszczenie i przyspieszenie obsługi niektórych procesów magazynowych, takich jak np. kompletacja czy wysyłka towaru.
Kolejną innowacją w branży WMS jest graficzna ilustracja stanów magazynowych, która służy ułatwieniu odczytania aktualnej sytuacji w magazynie. Rozwiązania tego typu korzystają z technologii trójwymiarowych, podobnych do tych z gier komputerowych, dzięki czemu możliwy jest wirtualny podgląd magazynu. W ten sposób użytkownicy uzyskują wgląd do każdej jednostki paletowej. Ponadto można sprawdzić poziom zapełnienia magazynu z lotu ptaka, co pozwala szybko i precyzyjnie zorientować się w sytuacji na magazynie. Wizualizacje znacznie podnoszą łatwość korzystania z rozwiązania WMS. Mają też duży wpływ na zwiększenie wydajności. Pozwala to na znaczne ulepszenia w zakresie zapobiegania, wykrywania błędów i łagodzenia zatorów w magazynie.

Tekst: Marcin Figlarek, konsultant ds. logistyki i systemów WMS, Consafe Logistics

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK