| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Nowy WMS w ROHLIG SUUS Logistics

Nowy WMS w ROHLIG SUUS Logistics

Operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics wdraża  system WMS firmy Red Prairie.

Pierwszy z nich, w Czeladzi, otwarto w kwietniu bieżącego roku, natomiast drugi – w Tarnowie Podgórnym k. Poznania – rozpocznie działalność w październiku tego roku. Dodatkowo firma rozbudowuje magazyn w Skawinie k. Krakowa oraz zmieni lokalizację oddziału w Łodzi na większą i lepiej dostosowaną do zarządzania rosnącym potokiem ładunków. W bliskiej przyszłości ROHLIG SUUS Logistics przewiduje również otwarcie pod Warszawą nowoczesnego kompleksu logistycznego – największego w tym regionie.

Werehouse Management System

Firma jako pierwszy operator na rynku polskim kompleksowo wdraża światowej klasy system WMS firmy Red Prairie, który przez niezależne instytuty badawcze jest oceniany jako globalny lider rynku rozwiązań IT dla logistyki kontraktowej (Instytut Gartnera, ARC Advisory Group).

Operator zrealizował pierwsze wdrożenia u kilku poważnych klientów i przygotowuje się do kolejnych. Każde kolejne wdrożenie wiąże się z istotnym usprawnianiem już istniejących procesów, a bardzo często z projektowaniem nowych rozwiązań dostosowanych do potrzeb logistycznych klienta.

Umacnia to kompetencje operatora w zarządzaniu nowym systemem WMS, dzięki czemu coraz bardziej efektywnie wykorzystuje jego możliwości, ze szczególnym naciskiem na rzeczywistą synchronizację procesów magazynowych i dystrybucyjnych.

- Logistyka kontraktowa jest dla nas jednym ze strategicznych kierunków rozwoju firmy, z uwagi na wymagające i długoterminowe kontrakty, które świadczą o naszej wiarygodności i potencjale. Podejmowane przez nas obecnie inwestycje mają na celu dwukrotne zwiększenie liczby strategicznych kontraktów w portfelu klientów w ciągu najbliższych kilku lat. Chcemy być liderem na rynku logistyki kontraktowej pod względem know-how, jak i kompleksowej obsługi globalnych łańcuchów dostaw - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics

Dobrym przykładem jest nasz ostatni wysoko wolumenowy projekt, w którym obsługujemy klienta całościowo – od podjęcia ładunków w Chinach po dostawę do Polski, pełne usługi magazynowe, zazwyczaj obejmujące przepakowywanie i etykietowanie oraz dystrybucję do odbiorców finalnych.

Tylko w tym konkretnym projekcie obsługujemy nawet ponad kilkanaście tysięcy palet miesięcznie. Nasze rozmowy z klientami potwierdzają, że wartość którą dla nich tworzymy przy kompleksowej obsłudze kontraktów, jest docelowo znacznie wyższa niż pierwotnie zakładali. Innymi słowy skala zmian w naszej firmie w ciągu ostatnich 2-3 lat jest tak duża, że jesteśmy w stanie pozytywnie zaskakiwać klientów.


Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kornat

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK