| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > FM Logistic: Nowa linia do pickingu sztukowego

FM Logistic: Nowa linia do pickingu sztukowego

Firma FM Logistic, z myślą o obsłudze klientów z sektora farmaceutycznego, zainwestowała w półautomatyczną linię do pickingu sztukowego. Pierwszą firmą, która skorzysta z nowego systemu będzie Sanofi.

Operator uruchomił półautomatyczna linię do pickingu sztukowego, która pozwala zarządzać pickingiem sztukowym dla 700-1000 referencji. To nie wszystko. Z pomocą tej funkcjonalności mamy możliwości nawet trzy krotnej rozbudowy systemu oraz uzyskania produktywności na poziomie 15 000 linii na dzień. Zgodnie z wymaganiami polskiego Prawa Farmaceutycznego proces pickingu zapewnia stu procentowe śledzenie numeru serii, a cała operacja przebiega z wykorzystaniem technologii RF (Radio Frequency).

Przygotowanie przesyłek dla klienta

Głównym założeniem systemu jest takie planowanie przesyłek, że już na początku całego procesu, system automatycznie kalkuluje optymalna liczbę kartonów na poziomie zamówienia dla danego klienta. Nowością jaką FM Logistic wprowadza jest drukowanie etykiet transportowych tuż po zdefiniowaniu liczby kartonów przez system i jej wydruku już na samym początku procesu pickingowego. 

Cały system połączony jest z dwuetapowym procesem kontroli. Pierwszy etap kontroli to skanowanie każdego produktu, kolejny - to kontrola wagowa przygotowanej przesyłki.

Rozwiązanie wdrożone przez FM Logistic Polska jest kolejnym krokiem rozwoju usług dla sektora farmaceutycznego w Polsce, a w szczególności rozwoju usługi dystrybucji bezpośredniej dla istniejących klientów sektora farmaceutycznego – mówi Piotr Sukiennik, Dyrektor Generalny FM Logistic w Polsce - To nasz priorytet w nadchodzącym roku – dodaje na koniec.

FM Logistic

FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 58 centrów logistycznych w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Parzniew, Błonie, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Jarosty, Chorzów, i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą.

Firma zatrudnia w Polsce 2950 osób, a w całej Europie blisko 14.000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 500 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i flota licząca w sumie 2200 pojazdów.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK