| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Na czym polega magazynowanie "multi-user"

Na czym polega magazynowanie "multi-user"

Usługa magazynowania „multi-user” lub inaczej zwana „shared-user” to koncepcja logistyczna polegająca na współdzieleniu powierzchni i zasobów magazynowych pomiędzy kilkoma operacjami prowadzonymi we wspólnym obszarze składowania.

Najbardziej optymalne kosztowo rozwiązanie uzyskuje się w ramach jednego obiektu, gdzie prowadzone są aktywności handlingowe poszczególnych klientów w sąsiadujących ze sobą modułach magazynowych. W przypadku składowania idealnym rozwiązaniem jest połączenie klientów o przeciwnych okresach wzrostu zapotrzebowania na powierzchnię.

Tzw. overstock można relokować do sąsiadującej strefy buforowej w okresie tymczasowego składowania. Pracownicy magazynowi wykonujący prace ładunkowe, kompletacji i usług dodanych np. pakowanie lub przygotowanie specjalnych zestawów na zamówienie klienta, mogą być przemieszczani w ramach potrzeb do innych zadań.

Sprzęt magazynowy

Dodatkowo również sprzęt magazynowy tj. wózki czy maszyny do copackingu można także wykorzystać zależnie od zapotrzebowania na danym procesie.

Dla Klienta podstawową zaletą zarządzania „multi-klienckiego” jest możliwość kompensacji wahań wolumenowych i zapewnienie wymaganej elastyczności operacyjnej podczas szczytowych okresów sprzedaży przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów dodatkowych nadgodzin czy zatrudnieniu personelu z agencji pracy tymczasowej.

Do zadań specjalnych np. obsługi wózków systemowych czy wyposażonych w chwytaki klapowe konieczna jest odpowiednia specjalizacja i kwalifikacje personelu. Dlatego ważnym aspektem jest szkolenie pracowników w różnych obszarach, aby mieć możliwie najlepszą załogę przygotowaną do wykonywania prac na innych stanowiskach.

Magazynowanie

Istotna jest też znajomość danego asortymentu i specyficznych wymagań Klienta dotyczących np. kontroli lub przygotowania zamówień zgodnie z podaną instrukcją pakowania. Odpowiednie przeszkolenie pracowników i nadzór podczas wykonywanych prac przez kierowników zmiany pozwala na aktywne i skuteczne działanie.

Podział zadań jest prostszy w przypadku obsługi klientów z podobnych branż. Fiege posiada także szerokie doświadczenie w prowadzeniu operacji dla zupełnie odmiennych produktów i związanych z tym procesów.

Dywersyfikacja działalności daje szerokie możliwości rozwoju, a zdobyte doświadczenie może być efektywnie wykorzystane również w innych projektach. Jest to swoiste zabezpieczenie i gwarancja rzetelnych usług świadczonych dla Klientów jak i procesów realizowanych w tej usłudze.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marzec Małgorzata

Specjalista ds. HR i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »