| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > BioMaxima buduje centrum logistyczne w Lublinie

BioMaxima buduje centrum logistyczne w Lublinie

Giełdowa BioMaxima rozpoczyna budowę magazynu centralnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie. Wartość nowej inwestycji wynosi 885 tys. netto.

W ramach realizacji założonej strategii dynamicznego rozwoju BioMaxima przystępuje do kolejnego etapu jakim jest powstanie centrum logistycznego w Lublinie. 17 maja spółka podpisała z łódzką firmą COBOUW Polska umowę na budowę magazynu centralnego.

- Dokonane oraz planowane akwizycje spowodowały konieczność stworzenia centrum logistycznego. Jesienią tego roku planujemy finalizację prac budowlanych magazynu. Ponieważ to nie koniec inwestycji cieszymy się, że powierzchnia działki w Strefie jest wystarczająca na tę i kolejne realizacje – mówi Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy.

Magazyn powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie na działce stanowiącej własność Spółki. Położony będzie strategicznie, obok wybudowanego już centrum badawczo-rozwojowego, którego uroczyste otwarcie przewidziane jest na koniec maja 2011 roku.

Wartość nowej inwestycji wynosi 885 tys. zł netto. Powierzchnia magazynu wysokiego składowania wynosi 645 m2.

- Przestrzeń ta będzie wykorzystana do przechowywania produktów przestrzennych oraz towarów wymagających temperatur, 15-30 stopni C, ponadto jednorazowych materiałów zużywalnych, systemów aspiracyjno-próżniowych, odczynników i analizatorów do hematologii – dodaje prezes.

Koncentracja inwestycji BioMaximy w SSE, to przewidywane obniżenie kosztów Spółki, wynikające z preferencyjnych warunków podatkowych, co na pewno cieszy inwestorów. Generalnie wyników można emitentowi pogratulować.

Przychody spółki w pierwszym kwartale wyniosły ponad 1,84 mln zł i były wyższe o 7,2 proc. względem okresu porównywalnego, zysk netto wyniósł prawie 183 tys. zł. Realizacja prognoz idzie zgodnie z planem.

Ponadto BioMaxima w ubiegłym roku rozpoczęła konsolidację sektora, czego wynikiem były akwizycje na Bio-Farm i Polab, a w kwietniu zawarcie porozumienia w sprawie akwizycji na spółce CEBO.

BioMaxima SA należy do grupy krajowych liderów w diagnostyce laboratoryjnej.

Od czerwca 2010 roku notowana jest na NewConnect (BMX). Należy do indexu LifeScience.

W swoim portfolio posiada testy, odczynniki i urządzenia przeznaczone dla laboratoriów diagnostycznych służby zdrowia, szpitalnych oddziałów ratunkowych, gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych. Współpracuje z prawie 2 tysiącami laboratoriów w całej Polsce, bezpośrednio i skutecznie konkurując m.in. z firmami takimi jak Siemens czy Roche.

W sierpniu 2010 spółka zakupiła 100 proc. udziałów w POLAB Sp. z o.o. od włoskiego producenta materiałów zużywalnych dla laboratoriów - firmy Biosigma.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

magazyn rozładunek, wózek ręczny
magazyn rozładunek, wózek ręczny

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK