| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > BioMaxima buduje centrum logistyczne w Lublinie

BioMaxima buduje centrum logistyczne w Lublinie

Giełdowa BioMaxima rozpoczyna budowę magazynu centralnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie. Wartość nowej inwestycji wynosi 885 tys. netto.

W ramach realizacji założonej strategii dynamicznego rozwoju BioMaxima przystępuje do kolejnego etapu jakim jest powstanie centrum logistycznego w Lublinie. 17 maja spółka podpisała z łódzką firmą COBOUW Polska umowę na budowę magazynu centralnego.

- Dokonane oraz planowane akwizycje spowodowały konieczność stworzenia centrum logistycznego. Jesienią tego roku planujemy finalizację prac budowlanych magazynu. Ponieważ to nie koniec inwestycji cieszymy się, że powierzchnia działki w Strefie jest wystarczająca na tę i kolejne realizacje – mówi Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy.

Magazyn powstanie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie na działce stanowiącej własność Spółki. Położony będzie strategicznie, obok wybudowanego już centrum badawczo-rozwojowego, którego uroczyste otwarcie przewidziane jest na koniec maja 2011 roku.

Wartość nowej inwestycji wynosi 885 tys. zł netto. Powierzchnia magazynu wysokiego składowania wynosi 645 m2.

- Przestrzeń ta będzie wykorzystana do przechowywania produktów przestrzennych oraz towarów wymagających temperatur, 15-30 stopni C, ponadto jednorazowych materiałów zużywalnych, systemów aspiracyjno-próżniowych, odczynników i analizatorów do hematologii – dodaje prezes.

Koncentracja inwestycji BioMaximy w SSE, to przewidywane obniżenie kosztów Spółki, wynikające z preferencyjnych warunków podatkowych, co na pewno cieszy inwestorów. Generalnie wyników można emitentowi pogratulować.

Przychody spółki w pierwszym kwartale wyniosły ponad 1,84 mln zł i były wyższe o 7,2 proc. względem okresu porównywalnego, zysk netto wyniósł prawie 183 tys. zł. Realizacja prognoz idzie zgodnie z planem.

Ponadto BioMaxima w ubiegłym roku rozpoczęła konsolidację sektora, czego wynikiem były akwizycje na Bio-Farm i Polab, a w kwietniu zawarcie porozumienia w sprawie akwizycji na spółce CEBO.

BioMaxima SA należy do grupy krajowych liderów w diagnostyce laboratoryjnej.

Od czerwca 2010 roku notowana jest na NewConnect (BMX). Należy do indexu LifeScience.

W swoim portfolio posiada testy, odczynniki i urządzenia przeznaczone dla laboratoriów diagnostycznych służby zdrowia, szpitalnych oddziałów ratunkowych, gabinetów lekarskich, gabinetów weterynaryjnych. Współpracuje z prawie 2 tysiącami laboratoriów w całej Polsce, bezpośrednio i skutecznie konkurując m.in. z firmami takimi jak Siemens czy Roche.

W sierpniu 2010 spółka zakupiła 100 proc. udziałów w POLAB Sp. z o.o. od włoskiego producenta materiałów zużywalnych dla laboratoriów - firmy Biosigma.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

magazyn rozładunek, wózek ręczny
magazyn rozładunek, wózek ręczny

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK