| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zakup > Jak negocjować ze sprzedawcą samochodów w komisie? Poradnik

Jak negocjować ze sprzedawcą samochodów w komisie? Poradnik

Sprzedawcy samochodów to profesjonaliści. Dobrze wiedzą, jak uzyskać najlepszą cenę. Podpowiadamy, jak nie pozostawać bezbronnymi wobec technik stosowanych przez sprzedawców używanych aut.

Pierwsza oferta

Gdy udajemy się do komisu w celu zakupienia samochodu, pierwsza propozycja ceny zawsze ustalana jest przez sprzedawcę. Musimy mieć świadomość, że taki komis zarabia na sprzedaży aut i kupuje je za wiele mniejszą kwotę, niż proponuje potencjalnemu klientowi. Z tego wynika, że kupowanie samochodów w komisach może się w ogóle nie opłacać, o ile niebędziemy potrafili dobrze negocjować. 

Zobacz również: Jak sprawdzić legalność pochodzenia samochodu?

Nie powinniśmy zgadzać się na pierwsząofertę. Możemy rozpocząć negocjację od dokładnych oględzin samochodu iodnalezienia ewentualnych mankamentów. Cały czas podkreślajmy, że jesteśmypoważnie zainteresowani kupnem danego pojazdu, ale cena jest nieco za wysoka.Sprzedawca powinien być chętny do negocjacji, ponieważ finalnie musi autosprzedać. Spodziewa się on, że kupujący będzie chciał negocjować i przygotowujesię do tego, ustalając wysoką cenę początkową, dającą mu możliwość prowadzenianegocjacji.

Nasza propozycja

Nie powinniśmy na początku proponować sprzedawcy kwoty, zaktórą sami nie sprzedalibyśmy danego auta. Taki zabieg może całkowicie gozniechęcić i skutek będzie taki, że będziemy musieli odejść z komisu pustymirękami.

Zobacz również: Dokumenty niezbędne do rejestracji auta

Na co uważać

Sprzedawcy uczeni są pewnych technik, których kupujący niesą świadomi. Jedną z nich jest technika niskiej piłki. Sprzedający zaproponujenam dany pojazd za niską kwotę i zaproponuje, aby do transakcji doszłonazajutrz. Uargumentuje to koniecznością przygotowania odpowiednich dokumentówi odeśle nas do domu. Przez cały wieczór będziemy cieszyli się z niemal zakupionegopojazdu, będziemy wyobrażali sobie, że już go mamy a nazajutrz okaże się, żeprzełożony sprzedawcy nie zgodził się na dane warunki i cena jest wyższa lub żezaszła pomyłka w ustalaniu jej na początku negocjacji. Będziemy wtedy i takskłonni kupić pojazd za wyższą kwotę, ponieważ już się na to nastawiliśmy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK