REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa - jak działa Opel OnStar?

Opel Onstar
Opel Onstar
Opel

REKLAMA

REKLAMA

System OnStar przygotowany przez Opla ma na celu zwiększyć komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących autem. Aby sprawdzić jego możliwości

Opel Insignia pojawił się na rynku w 2008 roku. Mimo dojrzałego wieku, cały czas prezentuje wysoki stopień zaawansowania technicznego. Sukcesywnie modernizowany i rozwijany, dysponuje najnowszymi rozwiązaniami. Jedną z nowości jaka zadebiutował w Insignii przy okazji jej niedawnego faceliftingu jest system OnStar czyli Osobisty Asystent Łączności i Usług.

REKLAMA

Opel OnStar – Osobisty Asystent Łączności i Usług

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, w najnowszej Insignii Opel zaprezentował przełomowe rozwiązanie, niespotykane dotąd w tej klasie aut. Opel OnStar, bo o nim mowa, to zaawansowany system wsparcia kierowcy, zwiększający komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Co więcej, wachlarz jego możliwości jest naprawdę szeroki, a sama obsługa bardzo łatwa.

Głosowe wprowadzenie celu w nawigacji

Rozwiązanie przygotowane przez Opla przypomina te stosowane w samochodach BMW. W ramach systemu OnStar, kierowca ma do dyspozycji doradcę, z którym może połączyć się w każdej chwili za przyciśnięciem jednego klawisza. Konsultant ten może doradzić prowadzącemu m.in. optymalną trasę dojazdu w wybrane przez niego miejsce, zdalnie ustawiając cel w nawigacji Insignii. Doradca pomoże także odnaleźć w jego okolicy interesujący go hotel, park rozrywki, centrum handlowe, a nawet najbliższą stację paliw, jeśli w aucie poziom paliwa będzie niski. Co więcej, wytyczy także objazd, jeśli na drodze prowadzącej do celu pojawi się nieprzewidziany korek.

Zobacz też: Nowoczesne systemy samochodowe wspomagające kierowców

Opel Onstar

Opel Onstar pozwala właścicielowi szybko zlokalizować auto, zdalnie je otworzyć lub zamknąć, a nawet sprawdzić jego stan techniczny. Co więcej, kierowca może liczyć na darmową pomoc konsultanta.

Opel

Automatyczne powiadamianie służb ratunkowych o wypadku

Projektanci systemu OnStar przyłożyli ogromną wagę do bezpieczeństwa podróżnych. W sytuacji gdy dojdzie do wypadku z udziałem auta z tym układem, jego komputer bezzwłocznie uruchomi automatyczny system wzywania pomocy, a ten poprzez konsultanta, zawiadomi odpowiednie służby ratownicze (jeśli kierowca nie będzie reagował na komunikaty doradcy). Pozwala to do minimum ograniczyć czas niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łatwiejsze zlokalizowanie skradzionego samochodu

Z punktu widzenia przedsiębiorcy niewątpliwą zaletą systemu jest także możliwość szybkiego zlokalizowania auta jeśli dojdzie do jego kradzieży. Nie dość, że auto samo powiadomi kierowcę poprzez jego telefon o zaistniałym zdarzeniu, to na dodatek właściciel samochodu może liczyć na pomoc doradców OnStar. Konsultanci na jego życzenie przekażą Policji aktualne położenie auta, a nawet zablokują zapłon w pojeździe, skutecznie unieruchamiając poszukiwany samochód. Jeśli w aucie znajdowały się ważne dokumenty firmy (faktury, pełnomocnictwa, akta spraw sądowych itp.) albo jej specjalistyczny sprzęt, to istnieje duża szansa na ich odzyskanie. Na życzenie właściciela auta, usługę lokalizacji można jednak zawsze łatwo dezaktywować.

Kontrola stanu technicznego auta na odległość

Oprócz tego wszystkiego, system OnStar oferuje użytkownikowi Opla Insignii szereg innych przydatnych funkcji. Na wyświetlaczu swojego smartfona może on sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, kondycję oleju silnikowego, ilość paliwa w baku, czy termin zbliżającego się przeglądu. Skontroluje także pojazd na wypadek pojawienia się ewentualnych błędów czy usterek, a raz w miesiącu OnStar prześle e-mailem całościowy raport o stanie technicznym auta do jego właściciela.

Zobacz też: Jakie są wady bezkluczykowego dostępu do auta?

REKLAMA

Kierowca zyskuje zatem więcej czasu na realizację zadań, ważnych z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Brak konieczności ręcznego obsługiwania nawigacji, zwiększa jego bezpieczeństwo za kierownicą, a wczesna informacja o zbliżającym się przeglądzie pojazdu, pozwoli mu z wyprzedzeniem zaplanować  plan pracy na nadchodzące dni.

System ten wprowadza Opla Insignię w świat absolutnie najnowszej techniki, który dotąd dostępny był wyłącznie w klasie aut luksusowych. Co więcej, korzystanie z niego jest w pełni darmowe przez okres pierwszego roku.

Czy ma jakieś wady? Póki co, reklamowany przez Opla system WiFi nie jest aktywny. Jego uruchomienie jest planowane w ciągu najbliższych miesięcy. Pozostałe funkcje systemu OnStar są w pełni funkcjonalne. Po upływie roku, właściciel auta będzie mógł zdecydować, czy chce dalej korzystać z systemu (odpłatnie) czy zrezygnować z niego.

Opel Onstar
Opel
Opel Onstar
Opel
Opel Onstar
Opel
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA