| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Wnętrze i wyposażenie > Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji?

Nowoczesna nawigacja GPS potrafi znacznie więcej niż tylko wskazywać właściwą drogę. To swoiste urządzenie multimedialne, które potrafi niezwykle skutecznie wykorzystywać do swej pracy nie tylko satelity GPS, ale i internet.

Nawigacje specjalistyczne

Coraz częściej można spotkać nawigacje adresowane do konkretnej grupy kierowców. Oprócz nawigacji dla motocyklistów, z zaznaczonymi np. polecanymi trasami widokowymi, dostępne są np. nawigacje dla kierowców aut ciężarowych. Tego typu nawigacja potrafi wskazać drogę dla pojazdu o konkretnej masie, wysokości czy obciążeniu na osi. O zaletach takiej nawigacji chyba więcej pisać nie trzeba.

Przesyłanie tras dojazdowych pomiędzy urządzeniami

Poszukując nawigacji samochodowej warto pamiętać, że na rynku pojawiły się już pierwsze urządzenia, pozwalające przesłać zaplanowaną wcześniej na komputerze trasę do nawigacji. Kierowca za pomocą komputera nanosi na mapę poszczególne miejsca, które chce odwiedzić. Gdy cała trasa jest już gotowa, przesyła ją bezprzewodowa do nawigacji. Rozwiązanie to jest niezwykle przydatne zarówno w pracy jak i przed wakacyjnymi wojażami. Zdecydowanie skraca czas obsługi urządzenia, zwiększając tym samym bezpieczeństwo jazdy oraz przyjemność z podróżowania.

Aktualizacja map w nawigacji GPS

Ważną kwestią dotyczącą nawigacji jest aktualność jej map. Obecnie większość nawigacji posiada albo dożywotnią aktualizację map w cenie urządzenia, albo okres ich darmowej aktualizacji sięga kilku lat. Jeśli urządzenie pozbawione jest takiej opcji i za najświeższe mapy trzeba płacić, warto je po prostu omijać szerokim łukiem. Przy tak szybko zmieniającej się sieci dróg, zwłaszcza w Polsce, aktualność map jest kluczowym parametrem.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK