| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Wnętrze i wyposażenie > Bluetooth w samochodzie - czy wszystkie potrafią to samo?

Bluetooth w samochodzie - czy wszystkie potrafią to samo?

Bluetooth w aucie to rozwiązanie, które coraz częściej stosują producenci, aby rozmowy telefoniczne wykonywane w trakcie jazdy były bardziej bezpieczne. Czy tego typu rozwiązania, poza bezprzewodową łącznością z telefonem, oferują coś więcej?

Łączność z telefonem za pośrednictwem technologii Bluetooth pozwala także na korzystanie z funkcji BMW TeleServices. Rozwiązanie to, wykorzystujące telefon jako punkt dostępowy do sieci GSM, ma za zadanie informować konkretny serwis BMW, w którym obsługiwane jest auto, o konieczności przeprowadzenie danej naprawy. Oprócz tego jeśli rodzaj usterki na to pozwala, możliwe jest jej zdalne usunięcie (np. aktualizacja software’u). Poza tym serwis może z określonym wyprzedzeniem zaplanować termin przeglądu i lepiej dostosować się do wymagań klienta. Szkoda, że system ten nie działa jeszcze na terenie Polski, ale trwają pracę nad jego wdrożeniem także i tu.

Zobacz też: Zwiększamy funkcjonalność wnętrza auta

Porównanie wybranych samochodowych systemów Bluetooth jasno pokazuje, że nie każdy producent w równym stopniu rozwija i udostępnia tę technologię swym klientom. O ile można by to tłumaczyć zbyt wysoką ceną takiego systemu, to nie byłoby to dziwne. Problem polega na tym, że koncern Fiata wyraźnie udowodnił, że nie tylko prestiżowe marki takie jak BMW mogą zaoferować ciekawy i funkcjonalny system Bluetooth. W czasach dynamicznego rozwoju zaawansowanych technologii mobilnych, trochę zaskakuje prostota rozwiązań stosowanych przez Hyundaia czy Renault. BMW udowadnia, że w przyszłości samochód stanie się drugim biurem, w którym użytkownik będzie mógł być łatwiej i szybciej zarządzać firmą. Co więcej, będzie mógł pełnić także rolę centrum multimedialnego, służącemu relaksacji i wypoczynku.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bezprzewodowa łączność Bluetooth w samochodzie, posiada coraz to szersze zastosowanie i możliwości.
Bezprzewodowa łączność Bluetooth w samochodzie, posiada coraz to szersze zastosowanie i możliwości.

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK