| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Wnętrze i wyposażenie > Flokowanie wnętrza samochodu - czy zrobię to sam?

Flokowanie wnętrza samochodu - czy zrobię to sam?

Flokowanie deski rozdzielczej stosowane w samochodach rajdowych jest z powodzeniem aplikowane także w autach cywilnych. Nadaje wnętrzu sportowy charakter, a jeżeli zastosujemy nietypowe kolory – także indywidualizm. Czy flokowanie zlecić profesjonalnej firmie, a może warto zrobić to samemu?

Oprócz przygotowania powierzchni, podczas pracy musimy uważać na co najmniej kilka czynników. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 18ºC, najlepiej jeżeli jest to około 22ºC. Co więcej, musimy zwrócić też uwagę na wilgotność powietrza, która powinna oscylować w granicach 55 do 65%. Kiedy już posmarujemy element klejem, pracę musimy ukończyć do 15 minut od momentu jego nałożenia. Jeżeli flokujemy większy element, pracę należałoby podzielić na etapy.

Zadanie dla dokładnych osób

Używając pistoletu z elektrostatem powinniśmy nie wykonywać rozpylania chaotycznie. Ruchy powinny być miarowe, urządzenie ustawione pod kątem 90 stopni do flokowanej powierzchni. Jeżeli flokujemy powierzchnie boczne, zmieniamy położenie pistoletu, tak aby ponownie był ustawiony prostopadle do powierzchni. Także kolor włókna może mieć znaczenie w naszej pracy – kolory jaśniejsze będą wymagały ustawienia wyższego napięcia. Pracując z urządzeniem elektrostatycznym, pamiętajmy aby nie dotykać go obiema rękami w tym samym momencie. Nie powinniśmy też używać rękawiczek izolujących pistolet od naszej ręki. Osoby podchodzące do stołu powinny być również podłączone do zasilacza, by zminimalizować ryzyko porażenia prądem.

Po zakończonej pracy czeka nas trzy dni oczekiwania. Flokowana powierzchnia będzie wstępnie osuszona po około 10-15 godzinach, natomiast całkowitą twardość klej osiąga dopiero po około 72 godzinach.

Czy mogę flokować samodzielnie?

Oczywiście, jest to możliwe. Jeżeli mamy możliwość taniego użyczenia urządzenia, powyżej opisany proces nas nie przeraża, potrafimy zapewnić wymagające warunki otoczenia, jesteśmy cierpliwi i liczymy się z ryzykiem, że za pierwszym razem może się nie udać – zróbmy to. Jednak przed podjęciem decyzji skalkulujmy, czy ostatecznie wydanie czterystu złotych nie będzie dla nas korzystniejsze niż mozolne zdobywanie umiejętności flokowania.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK