REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skoda Fabia 2: automatyczne otwieranie bagażnika

Robert Kuśpiel
Fabia
Fabia

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy, w jaki sposób zrobić otwieranie klapy bagażnika pilotem. Jak wiadomo w standardowym wyposażeniu, nie ma takiej opcji. Jednak, skoro istnieje taka możliwość, warto wykonać taką modyfikację.

Cały proces nie jest zbyt skomplikowany i nie wymaga montażu dodatkowych, skomplikowanych mechanizmów.
Co będzie nam potrzebne?
• 2 rurki z PCV (średnica zewnętrzna 10mm, wewnętrzna 8mm, długość 13mm)
• 2 sprężyny
• 2 o – ringi 7x2mm
• 2 podkładki stalowe (średnica zewnętrzna 24mm, wewnętrzna 8,5mm, grubość 2mm)
• 2 śrubokręty płaskie (większy i mniejszy)
• Imadło
• Klucz boczny 17

REKLAMA

Na samym początku warto wspomnieć, że zalecana jest pomoc drugiej osoby. Będzie nam o wiele łatwiej wykonywać poszczególne operacje. Zaczynamy od uniesienia klapy bagażnika. Osoba, która nam pomaga podtrzymuje klapę, my natomiast zabieramy się za demontaż teleskopu. Śrubokrętem podnosimy zapięcie górnego mocowania teleskopu i demontujemy go z kołka wkręconego w nadwozie samochodu. Wyjmujemy teleskop z auta, podobnie postępujemy z tym po drugiej stronie klapy.

Zobacz również: Jak usunąć kamień kotłowy z układu chłodzenia?

Opuszczamy delikatnie klapę i zabieramy się za modyfikację teleskopów. Należy uważać przy zamykaniu klapy, wbrew pozorom, jest bardzo ciężka. Pod żadnym pozorem, nie należy jej puszczać. Zapinki na teleskopach przesuwamy do takiej pozycji, w jakiej znajdują się, gdy były zamontowane. Za pomocą ręcznika owijamy tłoczysko teleskopu i wkręcamy w imadło.

Robimy to bardzo ostrożnie i z dużą uwagą, nie możemy dopuścić do pogięcia tłoczyska, bądź zarysowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kluczem 17 odkręcamy plastikową główkę tłoczyska. Dokładnie tę, na której odpinaliśmy górne zapięcie. Przystępujemy do najważniejszej czynności, czyli montażu poszczególnych elementów. Zakładamy je w następującej kolejności: o – ring, podkładka stalowa, sprężyna i na końcu rurka z PCV. Teraz możemy nakręcić główkę tłoczyska. Należy uważać, żeby nie zrobić tego za mocno, gdyż ma plastikowy gwint i łatwo go uszkodzić.

To samo robimy w przypadku drugiego teleskopu. Jeżeli mamy przygotowane dwie sztuki, możemy przejść do montażu. Najpierw należy się upewnić, czy nie odpięły się zapinki na końcach teleskopów. Podnosimy klapę bagażnika, oczywiście druga osoba ją nam podtrzymuje. Zakładamy teleskopy, wystarczy wcisnąć, zapięcie zatrzaśnie się samo. Sprawdzamy poprawność montażu bardzo uważnie.

Zobacz również: Jak wymontować uszkodzony zbiornik paliwa?

Kilka razy sprawdzamy jak się otwiera klapa, czy wszystko dobrze współpracuje ze sobą. Jeżeli nie mamy zastrzeżeń, zamykamy klapę i otwieramy bagażnik pilotem. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, klapa powinna się sama unieść do góry.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA