| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zrób to sam > Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana żarówek

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana żarówek

Dla początkującego kierowcy wymiana żarówek w modelu Focus MK2 i C-MAX może okazać się problematyczna. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wymienić wszystkie żarówki w Focusie.

Przedni reflektor

Światła mijania i drogowe

W przednim reflektorze znajdują się światła mijania, drogowe, pozycyjne i kierunkowskazy przednie. Chcąc wymienić żarówkę jesteśmy zmuszeniu do demontażu reflektora. Wbrew pozorom nie jest to trudna czynność i bez problemu sobie z nią poradzimy. Na początku otwieramy przednią maskę i odkręcamy górną śrubę mocującą reflektor do wspornika. Następnie naciskamy do dołu dwa zatrzaski, które znajdują się z tyłu reflektora. Najlepiej wykonać to za pomocą płaskiego śrubokręta.

49,90 złJazda z Hołkiem

Zobacz też: Felga aluminiowa na zimę? Czy to dobry czy zły pomysł?

Wyjmujemy reflektor i odłączamy od niego kostkę elektryczną. Przystępujemy do wymiany żarówek. Pamiętajmy, żeby nie dotykać palcami za bańkę żarówki. Zaczynamy od świateł mijania i drogowych. Po wyjęciu reflektora zdejmujemy jego pokrywę poprzez ściśnięcie 4 zacisków. Teraz odpinamy złącze elektryczne od żarówki światła mijania lub świateł drogowych. Ściskamy zaczep mocowania żarówki i wyjmujemy go z ząbków. Następnie obracamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Spaloną żarówkę wyjmujemy z oprawy i w jej miejsce wsadzamy nową. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Należy zwrócić uwagę, żeby nie przyciąć obudową żadnego z kabli. Na końcu sprawdzamy działanie świateł.

Zobacz też: Jak dbać o felgi aluminiowe – czy trzeba stosować specjalne środki?

Światła pozycyjne

Przechodzimy do wymiany świateł awaryjnych. Początek pozostaje bez zmian, musimy wymontować odpowiedni reflektor, w którym będzie wymieniana żarówka. Teraz ściskamy dwa zaczepy mocujące oprawkę żarówki światła pozycyjnego i demontujemy oprawkę razem z żarówką z obudowy. Wyjmujemy przepaloną żarówkę z oprawki i w jej miejsce instalujemy nową. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Polecamy: Samochód w firmie - zmiany od 1 kwietnia 2014

Kierunkowskazy przednie

Na końcu przeprowadzimy wymianę kierunkowskazów przednich. Demontujemy odpowiedni reflektor i obracamy w lewo oprawkę kierunkowskazu i wyjmujemy ją z reflektora. Teraz dociskamy delikatnie żarówkę kierunkowskazu i obracamy ją przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Montujemy nową żarówkę i sprawdzamy działanie świateł. Montaż pozostałych elementów przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Zobacz też: Ford – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

Przednie światła przeciwmgielne

W przypadku wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego należy uważać na budowę takiej lampy. Otóż żarówka przedniego światła przeciwmgielnego jest nierozłączna z oprawką.

avatar

2014-06-02 14:55 Zgłoś

Jak wyjąć lampę tylną z focusa mk2 hatchback? Odkręcam dwie śrubki jak jest w opisie  i prubuje odgiąć ale nie idzie... niechce niczego połamać...;/ Pomocy...

avatar

2014-05-06 16:11 Zgłoś

musisz mieć długi płaski śrubokręt włożyć w wcięcie ktore jest niżej przycisnąć i przekręcić nie pamiętam czy w lewo czy w prawo rób to ostrożnie ja ulamałem owy plasticzek ale wlożyć się dalo wyciągasz całość razem z kabelkiem i wymieniasz szkło po temacie

avatar

2014-01-06 13:05 Zgłoś

jak wyjąć oprawę zarówki w5w pozycyjnej z reflektora?

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP29
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Witold Studziński

Adwokat

Zostań ekspertem Infor.pl »