| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zrób to sam > Volkswagen Polo IV: wymiana żarówek

Volkswagen Polo IV: wymiana żarówek

W poradniku tym pokażemy jak wymienić żarówki w Volkswagenie Polo IV.

Na początku warto wspomnieć, że dostęp do żarówek przedniej lampy jest zależny od modelu auta. Bardzo możliwe, że będziemy musieli zdemontować całą lampę w celu wymiany. Stosowany opis zostanie przedstawiony w dalszej części poradnika. Zaczynamy od przodu auta. Pierwsze będą światła mijania. Na początku podnosimy przednią maskę i demontujemy gumową osłonę reflektora. Znajduje się ona w jego tylnej części.

Zobacz też: Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: demontaż pompy paliwa

49,90 złJazda z Hołkiem

Teraz obracamy w lewo pierścień zabezpieczający i wyjmujemy przepaloną żarówkę. Nie zalecamy ciągnąć za pierścień gdyż jest on integralną częścią obudowy. Kolejnym krokiem jest odpięcie złącza elektrycznego od żarówki. Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy o poprawnym osadzeniu nowej żarówki. Jej wycięcia muszą się zgadzać z wycięciami w oprawce.

Zabieramy się za światła drogowe. Początek jest taki sam jak wyżej. Zdejmujemy gumową osłonę znajdującą się z tyłu reflektora. Kolejno odłączamy złącze elektryczne od żarówki i wciskamy klamrę do przodu a następnie do wewnątrz. Odsuwamy ją na bok i wyjmujemy przepaloną żarówkę. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności zwracając uwagę, żeby wszystko było dobrze zamocowane.

Światłą pozycyjne

Kolejnym punktem będzie wymiana żarówki świateł pozycyjnych. Jest to bardzo łatwa czynność. Na początku standardowo zdejmujemy gumę ochronną w tylnej części reflektora. Następnie wyjmujemy z reflektora oprawkę razem z żarówką. Wystarczy chwycić za złącze elektryczne. Na końcu wyjmujemy ją z oprawki i instalujemy nową. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Przednie kierunkowskazy

Na końcu pozostawiamy przednie kierunkowskazy. W celu wymiany przekręcamy w lewo uchwyt i wyjmujemy żarówkę razem z oprawką. Wciskamy ją i obracamy w lewo. Wyjmujemy i wkładamy w jej miejsce nową. Montaż przebiega w odwrotnej kolejności. Jak zostało wspomniane na początku tekstu może zdarzyć się tak, że będziemy musieli wymontować przedni reflektor w celu wymiany żarówek. Poniżej przedstawimy opis jak tego dokonać.

Na początku należy zdemontować atrapę przednią czyli tak zwany grill. Odkręcamy dwie śruby po jego boku a następnie ciągniemy górną część do siebie. Wyjmujemy dolne mocowanie grilla (2 po bokach i 1 po środku) i możemy wymontować go całkowicie z auta. Znak VW powinien być wciśnięty do środka. Teraz przechodzimy do demontażu zderzaka. Jeżeli mamy spryskiwacze reflektorów to musimy wyjąć zaślepkę dyszy ze zderzaka.

avatar

2011-11-28 19:52 Zgłoś

W weekend przeszedlem cala operacje sam, teraz juz wiem, gdzie sa wszystkie srubki:http://vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=37723

avatar

2011-11-23 10:28 Zgłoś

w Golfie chyba sporo się różni

avatar

2011-11-22 23:39 Zgłoś

Tu pokazane na przykladzie Golfa. Nie gwarantuje, ze tak samo jest w Polo, ale zawsze jakas idea:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155975

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP29
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Zostań ekspertem Infor.pl »