| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zrób to sam > Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu wtryskowego benzyny

Volkswagen Golf IV/Bora: przegląd układu wtryskowego benzyny

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy silnika warto przyjrzeć się układowi wtryskowemu. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu wtryskowego w Volkswagenie Golf IV i Bora.

Na początku dokonamy oględzin zewnętrznych. Jeżeli często rozłączamy połączenia wtykowe to może to spowodować ich nieznaczne obluzowanie. Wbrew pozorom może to być powodem do utraty kontaktu pomiędzy pinami w kostce. W celu polepszenia powierzchni styku możemy spryskać je preparatem typu kontakt. W ostateczności można zdecydować się na delikatne podgięcie styków.

Jeżeli stwierdzamy problemy podczas pracy silnika na biegu jałowym, powodem tego może być pobieranie tak zwanego „lewego powietrza”. W celu upewnienia się zalecamy wykonanie poniższych czynności. Na początku kontrolujemy przewody podciśnieniowe. Nie mogą być popękane ani poluzowane. Podobnie postępujemy z przewodami elastycznymi biegnącymi z kolektora dolotowego do wspomagania hamulców, elektromagnetycznego zaworu odprowadzania oparów paliwa i regulatora ciśnienia paliwa.

Zobacz też: Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola układu chłodzenia

Teraz musimy dobrze rozgrzać silnik. Non stop musi pracować na biegu jałowym. Otwieramy maskę i przechodzimy do małego testu. Potrzebny nam będzie preparat ułatwiający rozruch silnika. Jest on do kupienia w serwisach aukcyjnych i sklepach motoryzacyjnych za około 20 złotych. Spryskujemy nim króćce przepustnicy, przewody elastyczne urządzeń sterowanych podciśnieniem oraz uszczelnienia kanałów dolotowych. Pamiętajmy o uprzednim rozłączeniu złącza do sondy lambda.

Podczas wykonywania tego zabiegu należy uważnie obserwować spryskane miejsca, Jeżeli zauważymy, że prędkość obrotowa zmieniła się to znaczy, że dana nieszczelność jest odpowiedzialna za nieprawidłową prędkość obrotową silnika. Kolejny punkt naszej kontroli to sprawdzenie układu wtryskowego. Jest to stosunkowo szybka czynność i na pewno warto ją wykonać.

Pierwszy krok to zdjęcie górnej osłony silnika. Teraz patrzymy na tył wtryskiwaczy i lokalizujemy sprężyste zabezpieczenia. Odbezpieczamy je i wyciągamy z nich wtyki. Do dalszych działań będzie nam potrzebny próbnik diodowy. Do zakupienia w każdym hipermarkecie lub sklepie elektronicznym za około 10 złotych. Przykładamy ją do styków wtyku, który wyjęliśmy.

Zobacz też: Volkswagen Golf IV/Bora: kontrola pompy paliwa

W tym momencie będzie nam potrzebna pomoc drugiej osoby. Powinna obracać wałek korbowym za pomocą rozrusznika. Jeżeli dioda na mierniku zacznie migać to jest wszystko sprawne. W innym przypadku oznacza to, że nie ma w złączu prądu albo uszkodzony jest sterownik. Doszliśmy do momentu gdzie będziemy kontrolować i ewentualnie wymieniać wtryskiwacze. Na początku dokonamy dokładnego sprawdzenia. Naszą pracę wykonamy na przykładzie silnika 1.8.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wasilewski

Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.


Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK