| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji?

Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji?

Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji? Można skorzystać z danych skupiających informacje m.in. z wydziałów komunikacji i stacji diagnostycznych. Jak?

Jak sprawdzić historię samochodu sprowadzonego z Francji?

Serwis autoDNA.pl, który umożliwia sprawdzenie przeszłości samochodu używanego po numerze VIN wprowadził nową funkcjonalność: sprawdzenie historii uszkodzeń pojazdu pochodzącego z Francji. Dane na temat uszkodzeń, podobnie jak cały Raport Historii Pojazdu autoDNA dla pojazdów z Francji, pochodzą z centralnej ewidencji pojazdów. Dane te zawierają szczegółowe informacje z wydziałów komunikacji, stacji diagnostycznych, firm ubezpieczeniowych i leasingowych a także importerów i rzeczoznawców.

Zobacz też: Aktualny taryfikator mandatów 2017

Historia uszkodzeń

W sekcji „historia uszkodzeń” Raportu Historii Pojazdu autoDNA dla pojazdów z Francji, znajduje się informacja, czy pojazd odnotowano, jako uszkodzony. Dodatkowo w formie szczegółowego katalogu prezentowane są kategorie uszkodzeń.

Zobacz też: Aktualny taryfikator punktów karnych 2017 r.

Przykładowe kategorie uszkodzeń dostępne w katalogu: Kolizja, Wypadek, Uszkodzenia wskutek ataku na pojazd, Pożar.

W kolejnym elemencie raportu, zatytułowanym „szczegóły do historii uszkodzeń” następuje weryfikacja czy pojazd odnotowano, jako uszkodzony. Weryfikacja może zwrócić dwa możliwe wyniki:

Rezultat Pozytywny: Brak problemów

Opis: Przeprowadzone sprawdzenie pozwoliło ustalić, iż pojazd nie figuruje, jako uszkodzony w rejestrach naszych dostawców

Rezultat Negatywny: Odnotowano problem

Opis: Przeprowadzone sprawdzenie pozwoliło ustalić, iż pojazd figuruje, jako uszkodzony w rejestrach naszych dostawców.

Elementy uzupełniające Historię pojazdu z Francji, to informacje o wcześniejszym przeznaczeniu pojazdu oraz o ilości wcześniejszych właścicieli auta na terenie Francji. Dane te określają cel/warunki oraz intensywność użytkowania pojazdu (np.: pojazd zastępczy/demonstracyjny, taxi/przewóz itd.) a także raportują czy pojazd miał jednego lub wielu właścicieli przed eksportem auta za granicę.

Źródło: Materiały prasowe autoDNA.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »