| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Sposoby na wykorzystanie GPS

Sposoby na wykorzystanie GPS

Moduły nawigacji satelitarnej GPS są wykorzystywane nie tylko w zarządzaniu flotą samochodową oraz w podróżach samochodowych. GPS sprawdza się również w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom.

Wiele z nich ma również zaprogramowaną opcję pomiaru wysokości, ciśnienia atmosferycznego i monitoringu zmian pogodowych. Dla osób biegających zostały również opracowane specjalne wkładki do butów o nazwie SmartShoes, które wyposażono w czujniki, Bluetooth, baterię, mikrokontroler i silniczek odpowiedzialny za wibracje. Po połączeniu z telefonem i uruchomieniu aplikacji nawigacyjnej GPS, użytkownik otrzymuje wibracyjny sygnał podpowiadający, kiedy zmienić kierunek na podstawie wcześniej zaplanowanej trasy.
- GPS to technologia, która zyskuje coraz większą popularność wśród zwolenników joggingu. Bieganie z GPS sprawia, że nie potrzebujemy wyznaczać sobie tras biegowych, ani wykreślać ich na mapach tylko po to, żeby obliczyć przebiegnięty dystans. Podczas biegania na wyświetlaczu urządzeń GPS oprócz czasu treningu wyświetlany jest dokładny pomiar przebiegniętego dystansu, aktualne tempo biegu, spalone kalorie, a także, jeżeli urządzenie na to pozwala, aktualny puls. Po powrocie do domu całość można skopiować na dysk, monitorując w ten sposób dokładnie wyrysowany na mapie ślad trasy biegowej, wraz z podstawowymi statystykami treningu – komentuje Sylwia Czechowicz, Infosys BPO Poland oraz Project Manager Łódź Business Run.

Dodatkowo, powstają również gadżety przydatne dla osób preferujących inne formy aktywności fizycznej. Dla przykładu, komputer rowerowy Garmin Edge 1000 posiada wbudowane mapy rowerowe, które zawierają bogatą bazę szlaków rowerowych i punktów POI, ułatwiając w ten sposób nawigację zarówno po wyznaczonych trasach, jak i bezdrożach. Przed wyborem trasy można sprawdzić profil wysokości proponowanych dróg. Komputer ten umożliwia także powrót po zapisanym śladzie do punktu startu, co może okazać się dla rowerzystów przydatną funkcją podczas wypraw w nieznane.

Zobacz też: Serwis dla starszych samochodów

Wykorzystanie GPS w bezpieczeństwie dzieci i społeczeństwa

Urządzenia wyposażone w systemy GPS przydają się dorosłym do tego, żeby zadbać o zdrowie i kondycję. Jednak tego typu gadżety powstają również z myślą o bezpieczeństwie dzieci. Przykładowo, Smartopaska Kidsport GPS jest wyposażona w smartfonową aplikację, dzięki której rodzic może w każdej chwili sprawdzić dokładną lokalizację swojego dziecka. Urządzenie to ma przede wszystkim chronić pociechy przed zagubieniem się albo ewentualnym porwaniem. Kidsport GPS trudno jest zdjąć z rączki dziecka, a na dodatek ma wbudowany specjalny przycisk alarmujący, który wystarczy nacisnąć, by opiekun lub rodzic dostał powiadomienie, że coś jest nie tak. Powiadomienie pojawi się również, gdy opaska zostanie zdjęta albo, gdy dziecko opuści wyznaczony przez rodzica obszar. Podobne rozwiązania oferuje Amber Alert GPS, który pozwala kontrolować położenie dziecka i informuje, gdy zbliża się ono do niebezpiecznego miejsca. 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kawałko

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK