| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Mimo tego, że w myjni bezdotykowej wszystko musimy zrobić sami, procedura ta nie wymaga specjalnego doświadczenia czy też wysiłku. W naszym poradniku opowiemy, jak obsługiwać myjnię bezdotykową.

Mycie podstawowe

Po ustawieniu auta w boksie, w taki sposób abyśmy swobodnie mogli podejść do niego z każdej strony, umieszczamy drobne w automacie. Wyświetli się liczba dostępnych jednostek. Zaczynamy od programu mycia wstępnego i spłukujemy demineralizowaną wodą pod ciśnieniem całe auto zaczynając od dachu. Warto wypłukać podszybie z liści a nadkola i progi z piachu. Lancę trzymamy w odległości ok. 30 cm od karoserii. 

Zobacz również: Jak szybko wypolerować samochód?

49,90 złJazda z Hołkiem

Przechodzimy do mycia ciśnieniowego, wodą filtrowaną z zanieczyszczeń zawierającą mikroproszek o pH neutralnym dla lakieru. Woda jest gorąca, co ułatwia działanie proszku i rozpuszcza tłuste zabrudzenia. Utrzymujemy odległość 30-50 cm. W przypadku naprawdę ciężkich zabrudzeń, warto użyć własnej miękkiej gąbki. Jeśli myjnia posiada oddzielny program na lancę ze szczotką do felg, należy jej użyć, ale tylko do umycia kół, używając jej do karoserii możemy porysować lakier. Następnie spłukujemy mikroproszek i zabrudzenia wodą pod ciśnieniem.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć lakier na zimę?

Woskowanie i nabłyszczanie

Kolejny program służy do nałożenia cienkiej warstwy wosku wraz z ciepłą zmiękczoną wodą. Wysoka temperatura sprawia, że polimer łatwo przylega do czystego lakieru. Następnie przeprowadzamy nabłyszczanie – wodą demineralizowaną ze środkiem osuszająco–nabłyszczającym, spłukujemy tym całe auto. Utrzymujemy strumień w odległości ok. 30 cm. Jest to ostatni program, po którym właściwie nie trzeba wycierać auta, nie martwiąc się o powstanie plam czy zacieków.

W każdej myjni znajduje się instrukcja obsługi z opisem programów.

Aktualizacja: 15.03.2012

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W każdej myjni bezdotykowej znajduje się instrukcja obsługi myjni wraz z opisami programów. Fot. Fotolia
W każdej myjni bezdotykowej znajduje się instrukcja obsługi myjni wraz z opisami programów. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie189,00 zł
avatar

2013-01-17 11:49 Zgłoś

Nigdzie nie spotkałem w myjniach "bezdotykowych" ostrzeżenia że nie wolno myć wlotów z przodu samochodu. Jeśli woda z proszkiem dostanie się do wlotów powietrza do filtra i dalej do silnika to robi takie spustoszenie że właściwie silnik po kilku takich myciach do remontu. Użytkownicy takich myjni tylko dziwią się że od czasu gdy korzysta z takiej myjni to samochód jest słaby, gorzej przyspiesz itp.Proszki te skutecznie wypłukują oleje w silniku których zadaniem jest oliwienie i uszczelnianie. W silnikach wysokoprężnych (dizel)reakcja jest natychmiastowa. Gorzej odpala. Wszystkich użytkowników przestrzegam przed nieuważnym myciem. Należy myć mając lancę ustawioną pionowo a nie poziomo do gryla.

avatar

2012-04-05 19:21 Zgłoś

Technologicznie oczywiście, ale jak się ludzie spieszą, to więcej ludzi auta umyje i więcej ludzi kasę zostawi. A tak każdy by sobie wziął gąbkę, popatrzył czy domył wszystko... a sfrustrowany pan na końcu kolejki by się wkurzył i jechał na inną myjkę

avatar

2012-03-21 09:19 Zgłoś

a czy są jakieś sieci myjni gdzie za złotówkę nie mam X czasu tylko X płynu z pistoletu? mam na myśli to że czasem gdy mam większe zabrudzenia których płyny nie chcą mi usunąć, muszę wówczas wspomóc się na przykład gąbką okładając na jakiś czas pistolet z którego w tej chwili nie korzystam. No i chamskie jest że za to też mi kasa leci bo czas leci.. chyba zamontowanie czegos ala wodomierz nie jest technologicznie nie do realizacji?

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP25
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem Infor.pl »