| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Jaką procedurę należy spełnić, oczekując na pomoc drogową?

Jeżeli nasz samochód ulegnie awarii na trasie to raczej nie będziemy mieli ani ochoty ani możliwości na wyszukanie najlepszej pomocy drogowej. Zadzwonimy pod pierwszy lepszy numer telefonu, który akurat wpadnie nam w ręce. Musimy to zrobić wcześniej i w razie wypadku, skorzystać z jej pomocy.

Podczas usterki na drodze pamiętajmy o podstawowych procedurach, które mają za zadanie prawidłowo oznaczyć i oświetlić nasz pojazd.
Na początku uruchom oświetlenie awaryjne. Później pozostaw samochód na światłach postojowych i włącz światło wewnątrz samochodu. Ważne jest, aby oznaczyć pojazd trójkątem ostrzegawczym – dlatego zawsze miej wyposażony pojazd w wymagane elementy wyposażenia, obowiązujące w danym kraju.
Jeśli już wezwałeś pomoc drogową to czekaj w bezpiecznej odległości po drugiej stronie barierki ochronnej na jej przyjazd.

Wybierając pomoc drogową musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Dokonując researchu wśród znajomych tudzież w Internecie zwracajmy uwagę na referencje oraz na doświadczenie danej firmy, świadczącej tego typu usługi.
Mogą to być referencje formalne – umiejscowione na stronie internetowej tudzież opinie naszych znajomych. Często obiegowe opinie są bardziej prawdziwe i rzetelne aniżeli „pijarowe” opisy na stronie internetowej.

Zobacz również: Jakie części i akcesoria warto mieć w trasie?

Podstawową zaletą dobrej pomocy drogowej jest sprzęt, którym dysponuje. Czym większa liczba sprzętu tym lepiej to świadczy o firmie. Ponadto daje to możliwość wykonywania wielu zleceń w różnych miejscach jednocześnie oraz pozwala na przeprowadzenie skomplikowanych akcji ratowniczych.

Bardzo kluczową sprawą jest zakres usług - musi on być dopasowany do naszych potrzeb. Ponadto kwestia kompleksowej obsługi jest bardzo istotna.

Zwróćmy uwagę czy zatrudniona przez nas firma posiada własny parking czy też warsztat samochodowy. Zapewni nam to spokój i gwarancje profesjonalnego wykonania usługi.

Niesłychanie ważnym elementem jest czas reakcji, który wpływa na szybki przyjazd i naprawę usterki bądź cechuje się wielogodzinnym czekaniem na poboczu drogi na upragniony widok holownika. To zawsze była chyba największa bolączka polskiej pomocy drogowej , lecz współcześnie wiele firm aspiruje już do zachodniego wzorca tego typu usługi i stara się wykonywać je jak najszybciej.

Ważny jest też obszar działania danej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej. Dotyczy to bezpośrednio nas – jeśli rozbijemy się w innym województwie niż w którym mieszkamy to przyjazd danej firmy jest uzależniony właśnie od tego czynnika. Lecz czasem zbyt duży zasięg działania pomocy drogowej może skutkować zbyt długim czasem oczekiwania na pomoc.

Zobacz również: Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Ostatnim elementem , który powinniśmy wziąć pod uwagę to dostępność usług przez całą dobę. Profesjonalna firma czynna jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny i do tego bez wyjątku w okresie świąt. Naturalne jest, że dnia kolizji tudzież wypadku się nie wybiera i nikt nie chciałby przecież utknąć na prowincji np. w Wigilię.

Należy nadmienić, że duża część wypadków ma miejsce właśnie w święta, podczas których kierowcy spieszą się do swoich rodzin i jeżdżą nierozważnie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Ostrowska

ekspert Instytutu Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK