| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Jak prawidłowo eksploatować samochód?

Jak prawidłowo eksploatować samochód?


Prawidłowa eksploatacja zapewni nam bezawaryjną jazdę. Jednak większość kierowców popełnia błędy, które doprowadzają do uszkodzeń i awarii. W poradniku tym podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Unikaj jazdy na rezerwie

Jazda na rezerwie jest szkodliwa dla samochodu. Na dnie baku osadzają się zanieczyszczenia, które są zasysane wprost do filtra paliwa. Konsekwencją tego jest, zapchanie filtra paliwa. Dłuższa jazda, aż do wyczerpania paliwa w silnikach wysokoprężnych doprowadza do zapowietrzenia układu.

Sprawdź ciśnienie w oponach

Nieprawidłowe ciśnienie w oponach powoduje wzrost zużycia paliwa, jak i spadek bezpieczeństwa. Taka opona jest bardziej narażona na uszkodzenia.
Wzrasta ryzyko stracenia panowania nad pojazdem oraz podatność na aquaplaning.

Sprawdzaj ciśnienie w oponach minimum raz w miesiącu.

Zobacz również: Jak rozpoznać uszkodzoną uszczelkę pod głowicą?

Zadbaj o widoczność

Dobry płyn do spryskiwaczy i nowe pióra wycieraczek to konieczność. Stare pióra nie są w stanie poradzić sobie z dużą ilością śniegu lub wody. Efektem jest rozmazana szyba i ograniczona widoczność.
Brak płynu, oznacza prace wycieraczek na sucho. Wynikiem tego może być porysowana szyba. Niestety, wówczas zostaje tylko wymiana, co generuje dodatkowe koszty.

Zobacz również: Jak rozpoznać uszkodzoną uszczelkę pod głowicą?

Zadbaj o lakier

Nic tak nie niszczy lakieru jak ptasie odchody. W bardzo krótkim czasie potrafią wywołać nieodwracalne zmiany na powłoce lakieru. Jeżeli widzimy takie zabrudzenie, powinniśmy od razu je usunąć. Jeżeli nie mamy specjalnych środków do mycia, wystarczy sama woda.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Mieczkowska-Luto

Psycholog międzykulturowy, trener biznesu z 14-letnim doświadczeniem, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zastępca kierownika szkół trenerskich Ośrodka INTRA. Absolwentka Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego, Studium Treningu Interpersonalnego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Akademii Analizy Transakcyjnej. Specjalizuje się w realizacji szkoleń m.in. z zakresu współpracy zespołowej, komunikacji, asertywności i efektywności osobistej i edukacji trenerów. Wykłada i prowadzi zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w zakresie podstaw treningu i warsztatu psychologicznego. . W pracy szkoleniowej korzysta ze sprawdzonych narzędzi diagnostycznych tj. D3TM (DISC Personality Assesment, TEAMS, VALUES). W zakresie tej metody jest jedną z trzech osób w Polsce mogących nadawać międzynarodowy certyfikat Certified Behavioral Consultant. Współautorka (z Agatą Kołodziejczyk-Stryjek) kursów w ramach Akademii Charaktery: Znajdź czas (poświęcony efektywności osobistej) oraz Własnym głosem (dotyczący autoprezentacji oraz radzenia sobie z nieśmiałością)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK