| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > LPG > Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

Branża gazowa dotrzymuje kroku rozwojowi technologicznemu branży motoryzacyjnej. Instalacje gazowe można stosować do szerokiej gamy pojazdów i silników – włącznie z najnowszymi opuszczającymi fabryki, bez względu na wielkość, rodzaj nadwozia i wartość.

Mieszanina propanu i butanu ma bardzo dobre parametry i może być stosowana do zasilania silników niskoprężnych (benzynowe), jako mono (jednopaliwowe) i Bi-fuel (dwa paliwa do wyboru na zmianę) oraz wysokoprężnych (diesel), jako dual-fuel (jednocześnie podanie dwóch paliw). W żadnym przypadku nie cierpi na tym ani kultura pracy silnika, ani moc, ani osiągi. To znaczy, że bez żadnych kompromisów przedrzemy się przez mokradła i piasek samochodem terenowym oraz sprawdzimy możliwości samochodu sportowego na torze testowym.

Zobacz też: O czym warto wiedzieć przed montażem instalacji gazowej

Jakość montażu i poszczególnych elementów instalacji są kluczowe dla bezawaryjnej eksploatacji auta na LPG

Tak jak zmieniają się samochody, tak zmieniają się samochodowe instalacje gazowe. Są nowoczesne, zaawansowane technologicznie, wykonane z materiałów wysokiej jakości, a przez to niezawodne i bezpieczne. Dużo zależy od doświadczenia i renomy producenta. Inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, wykwalifikowana kadra, patenty, dopracowanie detali mają przełożenie na jakość wytwarzanych produktów. Gaz nie niszczy silnika i nie psuje samochodu. Awaryjność bierze się najczęściej ze stosowania nieodpowiednich elementów instalacji, a nie z właściwości gazu. Punktem wyjścia jest kompletacja. Wraz z nią poprawny montaż. Przestrzegając tych zasad, nie narazimy samochodu na przyspieszone zużycie, pamiętając oczywiście o regularnym serwisowaniu. Uchroni nas to także przed przykrymi niespodziankami, jakie niesie ze sobą zima. Nie ma powodu do jakichkolwiek obaw, jeśli mamy odpowiednio dobraną i serwisowaną instalację.  Autogaz, podobnie jak tradycyjne paliwa, zmienia się w zależności od pory roku. Zimą zwiększa się zawartość propanu, latem butanu. Wszystko zgodnie z normami PN-EN 589 oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 roku w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG).

Zobacz też: Autokalibracja w systemach gazodieslowych?

LPG – zielona energia

Równie ważny jest aspekt ekologiczny. LPG można nazywać zieloną energią na równi z rozwiązaniami hybrydowymi lub elektrycznymi. Góruje nad nimi dostępnością, a dodatkowo punktuje, gdy uwzględnimy koszt ekologiczny wyprodukowania energii elektrycznej. Mieszanka paliwowo-powietrzna w silniku zasilanym LPG jest bardziej jednorodna niż przy zasilaniu benzyną. W związku z tym następuje dokładniejsze spalanie i zmniejszenie zawartości substancji szkodliwych, obecnych w spalinach.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?
Czy instalacje LPG pogarszają osiągi samochodu?

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK