| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Dziecko w samochodzie > 11 zasad podróży z dziećmi

11 zasad podróży z dziećmi

Przedstawiamy 11 zasad podróży samochodem z dziećmi. Czyli coś, co każdy rodzic powinien wziąć sobie do serca!

Zobacz też: Co grozi za parkowanie na miejscu dla inwalidy w 2016 r?

10 zasada podróży samochodem z dziećmi

Dopasuj jedzenie

– Pamiętaj o lekkim, pożywnym śniadaniu przed drogą

– Jedz często, małe porcje, najlepiej na postojach co 2h

– Unikaj gazowanych napojów i zbyt pikantnego jedzenia.

– Pij dużo wody

To jedna z najistotniejszych spraw w podróży. Większość z nas w podróży ma wilczy apetyt i trzeba na to wziąć poprawkę. Ale… I tych „ale” jest bardzo wiele. Przejedzenie może skutkować złym samopoczuciem, albo wręcz nudnościami. Większość dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną, więc dopychanie się w przerwie podróży kiełbaskami, czy ostrym kebabem jest pomysłem z gatunku „bardzo kiepskich”. U nas sprawdzają się poczciwe, dobre kanapki. Czasem w wersji obiadowej – z kotletem (Magda jest okazjonalną wegetarianką, to znaczy, że robi dla siebie kanapkę z serem, a potem proponuje mi, żebyśmy się zamienili). Lepiej jest – generalnie – jeść mniej, a częściej. Choćby i coś przekąsić na każdym postoju (żeby uniknąć jedzenia w samochodzie). Do picia – zdecydowanie – woda. Absolutnie nie słodkie, gazowane napoje, które mogą wzmóc ochotę na wymioty. Czekolada – nie!

Zobacz też: Kiedy przysługuje zadośćuczynienie w wypadku komunikacyjnym?

11 zasada podróży samochodem z dziećmi

Pozwól na realizację marzeń

– Każdy członek rodziny ma prawo do własnych marzeń

Ja uwielbiam jedzenie w małych, lokalnych knajpkach. Moja żona jest w stanie nadrobić sto kilometrów, żeby zobaczyć piękny, barokowy kościół ukryty wśród malowniczych pól. Dzieci kochają kempingi z basenem (na południu Europy niemal wszystkie są z basenami), potrafią też głośno odliczać każdy kilometr, który przybliża ich do wymarzonego McDonaldsa. Jeśli potrafimy zdefiniować pragnienia całej rodziny i nanieść je na naszą marszrutę, to wszyscy będą mieli poczucie, że ich potrzeby są spełnione, a to jest także ICH wymarzona podróż. Nikt nie poczuje się pasażerem zmuszonym do odbębnienia męczącej katorgi. Oczywiście nie może być tak, że zawsze spełnia się WSZYSTKIE marzenia, bo inaczej pewno nie zajechalibyśmy daleko, a niektóre sprawy by się wzajemnie wykluczały. Ale bądźmy elastyczni i na czas urlopu schowajmy pryncypialność do kieszeni. Czasami osiągnięcie zamierzonego celu nie jest tak istotne, jak droga, która nas do niego prowadzi. Patrząc inaczej – jeśli naszym celem jest fajnie przeżyty rodzinny urlop, to liczy się droga – to ona jest najważniejsza.

Samochód to najlepszy przyjaciel rodziny

Pamiętaj, że gdy Twoje dziecko będzie już dorosłe, może te wakacje, w które ruszyliście razem, wspominać jako najlepsze dni swojego życia. A każda podróż formuje charakter.

Źródło: Materiały prasowe Ford

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK