| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Bezpieczeństwo > Jak zabezpieczyć się przed złodziejem w korku?

Jak zabezpieczyć się przed złodziejem w korku?

Złodzieje czyhający na pozostawione na przednim fotelu torebki, torby, kurtki, portfele, telefony komórkowe i inne drogocenne rzeczy są prawdziwą plagą. Można jednak się przed nimi zabezpieczyć.

Okradanie właścicieli samochodów, stojących w korkach lub oczekujących na zmianę świateł stało się w ostatnich latach prawdziwą plagą. Sprzyja temu tolerowanie przez służby, odpowiedzialne za pilnowanie porządku, żebrania pomiędzy stojącymi samochodami i pospiesznego mycia szyb przed skrzyżowaniami. Nigdy nie wiadomo, czy do samochodu podchodzi żebrak, człowiek dorabiający sobie myciem samochodowych okien, czy złodziej, który po wybiciu szyby porwie to, co będzie leżało w zasięgu jego ręki.

Jak można zapobiec takim kradzieżom?

Po pierwsze – nie przewozić żadnych przedmiotów, bez względu na ich realną wartość, w polu widzenia złodzieja. Jemu może się spodobać absolutnie wszystko, nawet stara, robocza kurtka, leżąca na tylnym siedzeniu.

Po drugie – patrzeć podejrzliwie na wszystkie kręcące się między samochodami osoby. Wśród nich mogą być potencjalni złodzieje.

Zobacz również: Jak pokonywać długie trasy?

Po trzecie – zabezpieczyć przewożone przedmioty przed łatwym ich pochwyceniem przez złodzieja, jeżeli już muszą leżeć na wolnym siedzeniu lub pod tylną szybą. Co najmniej 90% kobiet – kierowców nie straciłoby swoich torebek z pieniędzmi i dokumentami, gdyby pasek od nich założyły na oparcie siedzenia z podniesionymi wysoko zagłówkami lub przypięły torebkę za jej rączkę pasami bezpieczeństwa.

Najlepszym rozwiązaniem jest przewożenie bagażu podręcznego – teczek, torebek, toreb z zakupami itp., w zamkniętym bagażniku. Tam będą niewidoczne dla złodzieja, który nie będzie tracił czasu na otwieranie bagażnika bez gwarancji łatwego łupu. Jeżeli muszą być w kabinie – włożyć je między przednie i tylne siedzenia i przypiąć pasami bezpieczeństwa po przeciągnięciu ich przez rączki. Mniejsze przedmioty położyć na podłodze pomiędzy przednim i tylnym siedzeniem. Z kieszeni kurtki lub płaszcza, wiszących na wieszaku pomiędzy drzwiami, wyjąć portfel, dokumenty i pieniądze i przełożyć je w bezpieczne miejsce, np. do ZAMYKANEGO na klucz schowka.

Zobacz również: Jak nie należy dokręcać kół samochodowych?

Podczas przymusowego postoju samochodu złodziej ma zbyt mało czasu, aby dokładnie sprawdzić, co może ukraść. Kieruje się więc wyczuciem i spostrzegawczością. Nigdy nie zaatakuje samochodu, w którego wnętrzu nie zauważy niczego godnego uwagi. Dlatego nie należy umieszczać na wierzchu żadnych przedmiotów, sprawiających wrażenie, że mają one jakąś wartość, albo że w nich znajdują się walory, łatwe do wykorzystania, np. gotówka, karty kredytowe, klucze do garażu lub mieszkania. Jeżdżenie po mieście z przyklejony na przyssawkę do bocznej krawędzi przedniej szyby urządzeniem nawigacji GPS lub telefonem komórkowym jest nieuzasadnionym kuszeniem losu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK