| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Nowy Jork

Nowy Jork to brama do USA. To tu w pierwszej kolejności zawijały statki z imigrantami, to tu stoi sprezentowana Amerykanom przez Francuzów Statua Wolności ze swym słynnym mottem "Dajcie mi swoich zmęczonych i biednych", fragmentem sonetu Emmy Lazarus "The New Colossus".

Wyspa Ellis - słynna wyspa, na której w latach 1892-1924 przyjmowano przybywających z Europy imigrantów, przez cały okres działania, stacja przyjęła 12 milionów imigrantów, zwana „Bramą do Ameryki” lub „Wyspą Łez”. Dzisiaj jest tu muzeum imigracji.

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej - założone w 1869 roku, jego zbiory liczą 32 mln eksponatów, na które składają się gatunki organizmów oraz artefakty, dwa nowoczesne laboratoria molekularne oraz jedną z największych na półkuli zachodniej bibliotek o historii naturalnej.

Metropolitan Museum of Art - najstarsze i największe muzeum w Ameryce, położone w Central Parku, posiada unikalną kolekcję malarstwa, rzeźby oraz dzieł sztuki zdobniczej ze wszystkich epok z całego świata.

Zobacz też: San Francisco

Staten Island - jeden z pięciu okręgów Nowego Jorku, są tam wzgórza, jeziora, przepiękne piaszczyste plaże, a wszystko oprawione jest bujną roślinnością, można tu zobaczyć dobrze zachowane wczesne budownictwo nowojorskie. Mieszkają tu najzamożniejsi nowojorczycy.

Centrum Rockefellera - kompleks 19 wieżowców, co roku odbywa się tam Christmas Show, na którym można zobaczyć najwyższą choinkę świata.

Times Square - plac na Manhattanie znajdujący się na skrzyżowaniu Broadwayu i Siódmej alei, uznawany za ikonę Nowego Jorku oraz centrum mody.

Dworzec Grand Central - otwarty w 1913 roku w 1947 przez „Salę zgubnych kroków” przeszło 65 mln podróżnych.

Nowy Jork jest też znany z niezwykłej ilości małych galerii i wystaw sztuki praktycznie z każdej dziedziny, od malarstwa aż po fotografię.

Ceny wstępu wahają się od kilku do kilkunastu dolarów. Niektóre muzea przez jeden dzień w tygodniu nie pobierają opłat za wejście.

Zobacz też: Wielki Kanion

Noclegi w Nowym Jorku

Najdroższe noclegi w Nowym Jorku znajdziemy na Manhattanie. Za pokój dwuosobowy w hotelu 1,2 gwiazdkowym zapłacimy od 65 dolarów. Taki sam pokój w hotelu 3,4 gwiazdkowym kosztować będzie 200 dolarów. Im dalej od ścisłego centrum miasta, tym taniej. Jednak to tylko teoria, w praktyce również w miesiącach poza sezonem trudno jest znaleźć pokój dwuosobowy w hotelu na Manhattanie za mniej niż 170 dolarów za noc. Z kolei za koło 80 dolarów za noc można znaleźć „dwójkę” w hotelu trzygwiazdkowym po drugiej stronie rzeki Hudson, w New Jersey.

Poruszanie się Nowym Jorku

Zwiedzając centrum Nowego Jorku zapomnijmy o samochodzie - olbrzymie korki i brak miejsc do parkowania sprawiają, że większość nowojorczyków nie ma własnego samochodu. Zresztą nie muszą: doskonała sieć komunikacji publicznej (metro, autobusy) sprawiają, że w każde miejsce w NY dostaniemy się bez większego problemu. Powszechnie używa się też taksówek, które zresztą są głównym typem samochodu osobowego na ulicach NY.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowy Jork to brama do USA. To tu w pierwszej kolejności zawijały statki z imigrantami, to tu stoi sprezentowana Amerykanom przez Francuzów Statua Wolności ze swym słynnym mottem "Dajcie mi swoich zmęczonych i biednych", fragmentem sonetu Emmy Lazarus "The New Colossus". Fot. Fotolia
Nowy Jork to brama do USA. To tu w pierwszej kolejności zawijały statki z imigrantami, to tu stoi sprezentowana Amerykanom przez Francuzów Statua Wolności ze swym słynnym mottem "Dajcie mi swoich zmęczonych i biednych", fragmentem sonetu Emmy Lazarus "The New Colossus". Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Coris Lex Services sp. z o. o.

Ubezpieczenia ochrony prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK