| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Miami i Key West

O Miami, Florydzie i Key West słyszał chyba każdy. To centrum wypoczynkowe wschodniego wybrzeża, ale też piąty największy rejon metropolitalny w USA, a nawet... najbogatsze miasto w całych Stanach!

Miami szczyci się tym, że jest jedynym dużym miastem w USA założonym przez kobietę. Julia Tuttle, bo to o niej mowa, była plantatorką owoców cytrusowych i bogatą mieszkanką Cleveland.

Wyjątkiem był ciepły rejon Miami. Tuttle przekonała wówczas potentata kolejowego Henry'ego Flaglera, aby rozbudował swoją sieć kolejową w rejonie, co niezwykle przyspieszyło rozwój regionu. Dzięki temu Julia nazywana jest dzisiaj „matką Miami”. Początki były jednak skromne: Miami prawa miejskie zyskało w 1896 roku, mając niewiele ponad 300 mieszkańców.

Dzisiaj Miami jest najbardziej zaludnioną metropolią w południowowschodniej części USA. W całym rejonie w 2009 roku mieszkało 5,5 miliona osób. Miasto jest też ważnym centrum biznesu, finansów, kultury, mediów, rozrywki, a także sztuki i międzynarodowego handlu. W 2008 roku magazyn Forbes przyznał Miami nagrodę najczystszego miasta USA, za czyste powietrze, dużo zieleni, czystą wodę i ulice, a także za programy recyclingowe. Miami jest też najbogatszym miastem w USA.

Oczywiście nie sposób pominąć rzeczy dla turystów najważniejszej: piaszczystych plaż Miami, resortów wypoczynkowych, restauracji, klubów i innych miejsc związanych z wypoczynkiem. Co ciekawe, to właśnie w Miami panuje największy na świecie ruch statków wycieczkowych i pasażerskich.

Zobacz też: Jak dotrzeć do USA?

Key West

Będąc w Miami, nie sposób pominąć Key West. To największa wyspa Florida Keys, archipelagu wysp koralowych leżących na południowym krańcu Florydy, wzdłuż cieśniny Florydzkiej. To tam znajduje się najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalny USA: The Southernmost Point, a także dom Ernesta Hemingwaya oraz wspaniały punkt widokowy - plac Mallory Square, znany z przepięknych zachodów słońca i występów artystycznych.

Jak dotrzeć do Miami?

Lotnisko Miami International Airport leży na zachód od miasta i jest jednym z największych portów lotniczych na świecie. Drugim lotniskiem w rejonie jest Opa-Locka Executive, który obsługuje raczej ruch lokalny. Mniejszą i tańszą alternatywą dla zatłoczonego lotniska Miami jest port lotniczy Ford Lauderdale, który jednak posiada tylko niewielką ilość połączeń międzynarodowych.

Zarówno w przypadku lotniska w Miami, jak i Ford Lauderdale, kursuje tam darmowy autobus na stację kolejową, którą możemy dostać się na Palm Beach, Boca Raton i do samego Miami (ale nie do centrum). Najtańszym sposobem na dotarcie do Miami jest skorzystanie z linii autobusowej numer 1 Broward County Bus na stację Aventuyra Mall, po czym skorzystać z linii autobusowej S Miami-Dade.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Miami szczyci się tym, że jest jedynym dużym miastem w USA założonym przez kobietę. Julia Tuttle, bo to o niej mowa, była plantatorką owoców cytrusowych i bogatą mieszkanką Cleveland. Fot. Fotolia
Miami szczyci się tym, że jest jedynym dużym miastem w USA założonym przez kobietę. Julia Tuttle, bo to o niej mowa, była plantatorką owoców cytrusowych i bogatą mieszkanką Cleveland. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK