| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Miami i Key West

O Miami, Florydzie i Key West słyszał chyba każdy. To centrum wypoczynkowe wschodniego wybrzeża, ale też piąty największy rejon metropolitalny w USA, a nawet... najbogatsze miasto w całych Stanach!

Z innych miejsc wschodniego wybrzeża USA do Miami łatwo dostać się linią kolejową Amtraka „Silver Service”.

Zobacz też: Filadelfia

Taksówki

Taxi to w rejonie Miami droga usługa. Minimalna opłata to 2,5 dolara, a za każdą jedną szóstą mili (około 260 metrów) pobierana jest opłata 40 centów. Wszystkie korporacje taksówkarskie mają też ustalone z góry opłaty za przejazd z miasta w konkretne miejsca. Generalnie za przejazd taksówką zapłacimy od 30 do 60 dolarów w zależności od miejsca. Ważne jest, że nie możemy po prostu zatrzymać taksówki na ulicy - ze względów bezpieczeństwa taksówkarze nie mogą zabierać pasażerów z ulicy (poza lotniskiem, portem i stacjami kolejowymi). Taksówkę należy zamówić telefonicznie.

Samochód

Jeśli nie planujemy dużo poruszać się po ścisłym centrum, samochód jest bardzo praktycznym środkiem transportu. Wynajem jest tu tańszy niż w innych miastach USA.

Nocleg

Ceny w hotelach w Miami zaczynają się od około 45 dolarów. Miasto jest znane ze swoich ciekawych architektonicznie hoteli (zwłaszcza w South Beach). Wiele z nich zaprojektowały takie sławy architektury jak Ian Schrager, Andre Balazs czy Todd Oldham.

Sezon turystyczny w Miami trwa od listopada do kwietnia, ze względu na niższe temperatury. Należy też pamiętać, że hotele doliczają 12,5 procentowy podatek, a inne potrafią też zwiększyć cenę o 15 procentową opłatę za obsługi.

Zobacz też: San Francisco

Co warto zobaczyć w Miami?

Popularnym miejscem wśród europejskich turystów jest południowa dzielnica zwana South Beach. Jest tam dużo słonecznych i piaszczystych plaży, hotele w stylu Art Deco, latynoskie kluby i bary, a także kubańskie restauracje. Najlepszą lokalizacją jest popularna ulica Ocean Drive, skąd łatwo dotrzemy we wszystkie interesujące nas miejsca.

Miłośnicy fotografii powinni koniecznie odwiedzić Frost Art Museum. Znajdują się tu także prekolumbijskie artefakty z lat 200-500, a także eksponaty z Karaibów, Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji. Miami jest ogromnym miastem, więc oferta muzeów, galerii sztuki i wystaw również jest ogromna.

Największym parkiem jest Oleta River State Recreation Park. Można tu jeździć na rowerze, wypocząć na plaży, a nawet wypożyczyć kajak lub canoe.

W Key West warto zobaczyć obelisk na The Southernmost Point, dom Ernesta Hemingwaya oraz plac Mallory Square.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Miami szczyci się tym, że jest jedynym dużym miastem w USA założonym przez kobietę. Julia Tuttle, bo to o niej mowa, była plantatorką owoców cytrusowych i bogatą mieszkanką Cleveland. Fot. Fotolia
Miami szczyci się tym, że jest jedynym dużym miastem w USA założonym przez kobietę. Julia Tuttle, bo to o niej mowa, była plantatorką owoców cytrusowych i bogatą mieszkanką Cleveland. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »