| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Rejestracja > Dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik rowerowy od stycznia 2016 r.!

Dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik rowerowy od stycznia 2016 r.!

Można wyrobić dodatkową tablicę rejestracyjną na bagażnik rowerowy. Oznacza to, że od stycznia 2016 r. można legalnie korzystać z bagażników rowerowych montowanych na haku holowniczym auta.

Dodatkowa tablica rejestracyjna na bagażnik rowerowy w 2016 r. już legalna

Po wielu latach prawnego absurdu kierowcy mogą bez narażania się na ukaranie mandatem użytkować bagażniki rowerowe montowane na haku holowniczym samochodu.

Do tej pory prawo zabraniało ich stosowania jeżeli przewożony w ten sposób rower zasłaniał tylną tablicę rejestracyjną pojazdu.

Zobacz też: Taryfikator mandatów 2016

W myśl obowiązujących przepisów nie można poruszać się samochodem, którego numery rejestracyjne są zasłonięte. Do tej pory nie można było przełożyć numerów rejestracyjnych z auta na bagażnik. Rozwiązaniem nie było też przepisanie numerów na kartkę i umieszczenie ich w przeznaczonym do tego miejscu na uchwycie rowerowym.

Nie było możliwe również dorobienie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można by umieścić na bagażniku rowerowym i tym samym zapewnić czytelność numerów samochodu.

Zobacz też: Co grozi za przewożenie samochodem większej liczby osób w 2016 r.?

Od stycznia 2016 r. jest możliwość wyrobienia trzeciej tablicy rejestracyjnej

To się jednak zmieniło. Już od 1 stycznia 2016 r. każdy kierowca może w wydziale komunikacji wyrobić trzecią tablicę rejestracyjną.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia wykonawcze do Kodeksu Drogowego.

W ich myśl, koszt wyrobienia trzeciej tablicy rejestracyjnej do samochodu osobowego to połowa kwoty, jaką trzeba wydać za wydanie podstawowych tablic samochodowych oraz koszt naklejki legalizacyjnej. W sumie 52,50 zł

Istotny jest fakt, że trzecią tablicę rejestracyjną trzeba będzie przekazać nowemu nabywcy przy okazji sprzedaży samochodu. O tym, że dodatkowa tablica została wydana będzie świadczył stosowny wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

reklama

Polecamy artykuły

Aktualizacja: 26.01.2016

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Można wyrobić dodatkową tablicę rejestracyjną na bagażnik rowerowy. Oznacza to, że od stycznia 2016 r. można legalnie korzystać z bagażników rowerowych montowanych na haku holowniczym auta. Na zdjęciu bagażnik rowerowy do Audi A5 Fot. Audi
Można wyrobić dodatkową tablicę rejestracyjną na bagażnik rowerowy. Oznacza to, że od stycznia 2016 r. można legalnie korzystać z bagażników rowerowych montowanych na haku holowniczym auta. Na zdjęciu bagażnik rowerowy do Audi A5 Fot. Audi

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Woźniakowski

Expert zajmujący się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od ponad 20 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, były wieloletni pracownik naukowy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. W przeszłości przez wiele lat pracował jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Hay Group i Deloitte. Obecnie jest Partnerem w firmie doradczej WorkNet. Główna specjalizacja to projektowanie i wdrażanie systemów motywacji, Zarządzanie Zmianami Organizacyjnymi, zwiększanie potencjału innowacyjności firm i optymalizacja zatrudnienia. Entuzjasta metody Action Learning wykorzystywanej do zespołowego rozwiązywania problemów organizacyjnych i zarządzania wiedzą w organizacji. Autor wielu publikacji na tematy związane z HR, występował na licznych konferencjach i seminariach poświęconych problematyce HR. Wspiera firmy w zarządzaniu ryzykami personalnymi pokazując sprawdzone rozwiązania na przeciwdziałanie mobbingowi czy zagrożeniu szeroko rozumianą dyskryminacją.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK