REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy zapinanie pasów może pomóc w uzyskaniu wyższego odszkodowania?

Czy zapinanie pasów może pomóc w uzyskaniu wyższego odszkodowania? Fot. Fotolia
Czy zapinanie pasów może pomóc w uzyskaniu wyższego odszkodowania? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej promują i nagradzają zdrowy styl życia, profilaktykę zdrowotną, a nawet prawidłowe zachowania i wzorcowe postawy na drodze. To opłaca się konsumentom i towarzystwom, i ubezpieczonym.

Zapnij pasy. To się opłaci

Niższą składkę za polisę komunikacyjną zapłacimy, jeśli mamy mniej kolizji i wypadków. Ta prawidłowość, szczególnie w czasie galopujących podwyżek nabiera większego znaczenia. Pojawiające się niemal codziennie w mediach precyzyjne wyliczenia, sugerujące znaczący, wielokrotny wzrost kosztów składki za polisę OC, wpływają na wyobraźnię i mało kto pozostaje na to obojętny. Jeździmy więc nieco ostrożniej i jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Każda stłuczka czy nawet niewielka szkoda, wiąże się przecież z koniecznością sięgnięcia do portfela bardzo głęboko przy zapłacie za polisę w kolejnym roku. Ostrożniejsza jazda to korzyść także dla ubezpieczyciela, bo stwarzamy mniejsze zagrożenie na drodze, mniejsze więc mogą być wypłaty ewentualnych odszkodowań.

REKLAMA

Zapięta pasy nie tylko dla ratowania życia

Zapięte pasy warto mieć przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Są też jednak inne powody. Świadoma rezygnacja z ich zapinania lub nawet zwykłe zapominalstwo, w sytuacji uczestnictwa w wypadku może powodować trudności w uzyskaniu odszkodowania w ramach NNW towarzyszącego polisie komunikacyjnej. Ubezpieczycielom dosyć łatwo to wytłumaczyć – zapinanie pasów jednoznacznie nakazują przepisy. Z drugiej strony zdarza się, że bezpieczną jazdę i sumienne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego ubezpieczyciele nagradzają także przy polisach innych niż komunikacyjne.

Zobacz też: Bez zimowych opon nie dostaniemy odszkodowania z AC?

– Wypłacamy dodatkowe świadczenia za zapinanie pasów. Jeśli poszkodowany w wypadku miał zapięte pasy, jego rodzina – poza kwotą wynikającą z sumy ubezpieczenia – otrzyma także dodatkowe świadczenie. Wypadek komunikacyjny obejmuje u nas również rowerzystów i  pieszych, którzy często wyłączeni są z ochrony w innych polisach życiowych – mówi Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii Ubezpieczenia.

Zobacz też: Dlaczego kierowcy jeżdżą autem bez OC?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niektórzy ubezpieczyciele wydają się darzyć większym zaufaniem swoich klientów, godząc się na zawarcie umowy na podstawie oświadczenia zdrowotnego, bez skierowania ich na specjalistyczne badania. Na rynku pojawiają się też polisy, w których ochrona jest dostępna już od następnego dnia po zawarciu umowy, także w przypadku ryzyka śmierci. Warto więc przyglądać się zakresom i udogodnieniom oferowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Także w punktach mówiących o specjalnym traktowaniu w przypadku stosowania się do podstawowych zasad poruszania się, takich jak choćby zapinanie pasów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA