| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Czy warto wykupować ubezpieczenie NNW?

Czy warto wykupować ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie OC lub AC to chętnie wybierane przez kierowców polisy. Często dokupują oni w pakiecie również ubezpieczenie NNW, nie wiedząc tak naprawdę w jakich sytuacjach się ono sprawdza. Jakie jest jego zakres?

Zakres polisy kształtowany jest zazwyczaj zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Compensa posiada szeroką i przede wszystkim elastyczną ofertę ubezpieczenia NNW – można ubezpieczyć się zarówno od trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak również od śmierci w skutek nieszczęśliwego wypadku. Ponadto klient ma do wyboru szereg dodatkowych opcji, do których zaliczają się między innymi zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, nabycia środków specjalnych takich jak wózek inwalidzki czy kule.  Klienci mogą także otrzymać dziennie świadczenie za minimum 5-dniowy pobyt w szpitalu. Istotnym rozszerzeniem, które warto dokupić zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, jest ubezpieczenie od kradzieży bagażu lub jego zaginięcia (pod warunkiem, że został powierzony profesjonalnemu przewoźnikowi). Oferujemy również unikalną na rynku klauzulę polegającą na dostosowaniu mieszkania do potrzeb osoby, która w wyniku wypadku doznała trwałego inwalidztwa. Należy jednak pamiętać, że na każde rozszerzenie kształtowana jest odrębna suma ubezpieczenia.

Wysokość składki w przypadku polisy NNW

Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników, jak na przykład okres ubezpieczenia, zakres ochrony, czy rodzaj wykonywanej pracy. Zdefiniowane są trzy klasy ryzyka zawodowego – do pierwszej zalicza się prace umysłowe i biurowe. Druga klasa to prace lekko fizyczne typu fryzjer, kelner czy kucharz. Trzecia natomiast obejmuje zawody niebezpieczne, wymagające dużego wysiłku fizycznego jak na przykład praca w kopalni czy przy wycince drzew. Wykonywanie zawodu przynależnego do trzeciej grupy ma największy wpływ na wysokość składki. Zależna jest ona także od sumy ubezpieczenia na poszczególne ryzyka oraz klauzule, a także ewentualne dodatkowe rozszerzenia. Nie bez znaczenia jest też wiek klienta.

Najważniejsze zalety ubezpieczenia NNW

  1. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie, a jego następstwa są niekiedy wyjątkowo uciążliwe.
  2. Ubezpieczenie NNW przeznaczone jest dla wszystkich – niezależnie od wieku, czy rodzaju wykonywanej pracy.
  3. Już niewielka składka gwarantuje szeroką ochronę.
  4. Ubezpieczenie zapewnia ochronę  finansową członkom rodziny.
  5. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym.

Źródło: materiały prasowe Compensa

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Polisa NNW najczęściej wchodzi w skład pakietu ubezpieczeniowego pojazdu.  Fot. Fotolia
Polisa NNW najczęściej wchodzi w skład pakietu ubezpieczeniowego pojazdu. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PrimeSoft Polska Sp. z o.o.

Specjalista z zakresu systemów IT, zarządzania i workflow|BPM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK