| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Co to jest ubezpieczenie smartcasco?

Co to jest ubezpieczenie smartcasco?

Od jakiegoś czasu zakłady ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia zwane smartcasco i minicasco. Co obejmują ubezpieczenia smartcasco, czym się różnią od minicasco i autocasco?

Co to są ubezpieczenia minicasco i smartcasco?

Ubezpieczenia Minicasco i Smart Casco to nic innego, jak okrojone wersje ubezpieczenia autocasco. Nazwa Minicasco i Smart Casco odnosi się do tego samego typu ubezpieczeń i jest używana zamiennie w zależności od preferencji zakładu ubezpieczeń.

Zobacz też: Samochód zastępczy z OC sprawcy lub z AC

Co obejmuje ubezpieczenie smartcasco?

Ubezpieczenie autocasco zazwyczaj chroni właściciela pojazdu przed szkodą powstała w wyniku wypadku, kradzieży samochodu lub uszkodzenia powstałego w wyniku działania sił natury. Oczywiście w zależności od zakładu ubezpieczeń oraz w zależności od wersji autocasco, ubezpieczenie to ma szereg ograniczeń. Jednym z ograniczeń dotyczących autocasco jest wiek pojazdu. Gdy pojazd jest zbyt stary nie można wykupić autocasco.

Alternatywą dla właścicieli starszych pojazdów lub dla osób, które nie potrzebują pełnego ubezpieczenia autocasco są właśnie okrojone wersje autocasco nazwane minicasco lub smartcasco.

Zobacz też: Jeden komplet kluczyków a polisa Autocasco

Ubezpieczenia minicasco i smartcasco obejmują zazwyczaj zwrot kosztów w przypadku tylko kradzieży pojazdu lub w nieco szerszej odmianie - w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Praktycznie nie zdarza się, by któryś zakład ubezpieczeń w ramach mini lub smartcasco oferował zwrot kosztów przy szkodzie częściowej.

Smartcasco i minicasco są tańsze od autocasco. Jednak przed wykupieniem jednej z polis warto dokładnie prześledzić w jakich przypadkach ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W niektórych przypadkach smartcasco i mninicasco odnosza się jedynie do zdarzeń zaistniałych na ternie Polski.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK