| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, także w święta

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej, także w święta

Kolizje zdarzają się bez względu na to, czy jest dzień świąteczny, czy pracujący. Czy mając stłuczkę w dzień świąteczny możemy zgłosić szkodę komunikacyjną w święto? Okazuje się, że tak, ale nie jest to regułą dla wszystkich Towarzystw ubezpieczeniowych.

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej w dzień świąteczny jest możliwe, ale nie wszystkie Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują te same zasady dotyczące likwidacji szkód. Wybierając ubezpieczyciela warto sprawdzić możliwości, jakie oferuje on właśnie w tym obszarze swojej działalności. Sugerując się jedynie niską wysokością składki, potrafimy przeoczyć zasady dotyczące procedur likwidacyjnych, a to właśnie one są prawdziwym testem funkcjonowania firmy ubezpieczeniowej. Unikajmy Towarzystw, które  wprowadzają ograniczenia związane z likwidacją szkód i przyjmują zgłoszenia tylko w określonych godzinach czy dniach tygodnia.

Zobacz też: Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie auta na nieodśnieżonej drodze?

Zgłaszanie szkody komunikacyjnej w dzień świąteczny - nie czekaj

Zwyczajowo, po dniach wolnych od pracy, pracownicy Towarzystw obserwują większą liczbę zgłoszeń szkód. Eksperci radzą jednak, aby – jeżeli nasz ubezpieczyciel daje taką możliwość – zgłaszać szkodę od razu. Unikniemy w ten sposób kolejek, nasze zgłoszenie zostanie rozpatrzone szybciej, a w niektórych przypadkach możemy liczyć na natychmiastowe usługi dodatkowe jak np. zorganizowanie holowania uszkodzonego pojazdu, wsparcie w wyborze warsztatu naprawczego. „PZU przyjmuje zgłoszenia 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, także przez internet, bez względu na  to, czy jest to dzień powszedni, czy świąteczny. Ważne jest jedynie, żeby szkoda została zgłoszona w terminie zgodnym z warunkami zawartej umowy (w zależności od rodzaju ubezpieczenia jest to zwykle od 1 do 7 dni)” – przekonuje Radosław Bedyński, Dyrektor ds. Likwidacji Szkód Komunikacyjnych i Majątkowych w PZU.

Zobacz też: Jaka jest kara za brak ubezpieczenia OC?

Zgłaszanie szkody komunikacyjnej w dzień świąteczny - jaką drogą?

Ważny jest także sposób, w jaki możemy zgłosić szkodę w dni świąteczne. Najwygodniejszą drogą jest zgłoszenie telefoniczne lub za pomocą sytemu internetowego na stronie ubezpieczyciela.

Dla przykładu - PZU proponuje także możliwość zgłoszenia szkody za  pośrednictwem zakładu naprawczego współpracującego z Towarzystwem w ramach Sieci Naprawczej. Ten wariant jest korzystny dla poszkodowanych, którzy znajdą się w warsztacie jeszcze przed zgłoszeniem szkody oraz chcą ograniczyć do minimum formalności związane z procesem likwidacji szkody.

Zobacz też: Ranking ubezpieczeń OC na polskim rynku. Które OC jest najlepsze?

Źródło: Materiały prasowe PZU

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK