REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wynajem średnioterminowy zamiast własnej floty?

Wynajem średnioterminowy zamiast własnej floty?
Wynajem średnioterminowy zamiast własnej floty?

REKLAMA

REKLAMA

Zamiast zamrażać pieniądze w zakupie własnej floty samochodów, można skorzystać z coraz bardziej rozbudowanej oferty wynajmu średnioterminowego.

Przedsiębiorcy rezygnują z inwestycji we własne floty samochodów. Zamiast tego chętniej korzystają z wynajmu średnioterminowego, który znacznie zyskał na atrakcyjności.

REKLAMA

Wynajem średnioterminowy zamiast własnej floty?

REKLAMA

Rynek usług świadczonych przez wypożyczalnie samochodów dla klientów instytucjonalnych podlega istotnym zmianom. Przedsiębiorcy w ramach optymalizacji kosztów przenoszą ciężar związany z przygotowaniem i użytkowaniem floty na podmioty z branży rent a car. Wynajem średnioterminowy staje się realną alternatywą dla utrzymywania własnego parku pojazdów osobowych i dostawczych. I to nie tylko ze względu na koszty, ale także dzięki możliwości konfigurowania aut zgodnie z wymogami klienta. Wypożyczalnie przygotowują bowiem pojazdy „szyte na miarę” z uwzględnieniem specyfiki działania oraz indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

„Klienci instytucjonalni przywiązują dużą wagę do kosztów użytkowania aut, komfortu rozliczeń podatkowych oraz wszelkich nieplanowanych wydatków takich jak naprawa uszkodzonego pojazdu. Doceniają jednocześnie wygodę eksploatacji oraz możliwość łatwej zmiany wynajmowanych samochodów, co nie jest takie oczywiste w przypadku floty własnych pojazdów” – mówi Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu Carsson Car Rental.

Zobacz też: Różnica między najmem a leasingiem samochodu

Wynajmowane samochody są zazwyczaj bogato wyposażone

Klienci instytucjonalni zastępując swoje auta samochodami z wypożyczalni, zwykle wybierają wyposażenie wyższe niż standardowe. Pojazdy segmentu B (np. Opel Corsa, Skoda Fabia, Seat Ibiza) oraz C (Ford Focus, Toyota Auris) są wzbogacane o firmowe radio multimedialne z nawigacją satelitarną, klimatyzację, tempomat oraz pakiet obejmujący elektryczne sterowanie szybami i lusterkami. Rosnącym powodzeniem cieszą się dodatki zwiększające funkcjonalność. Na liście pożądanych dodatków są m.in. zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz... USB. Gniazdo to jest wykorzystywane nie tylko do podłączania pamięci z muzyką, ale przede wszystkim do ładowania baterii w smartfonach. Dla fleet managerów oznacza to m.in. redukcję kosztów na dodatkowe akcesoria takie jak samochodowe ładowarki do służbowych telefonów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Najem samochodu to rozwiązanie dla młodych firm?

REKLAMA

Coraz większy nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo podróżowania. Stąd, jeśli tylko w danym modelu jest dostępna opcja reflektorów ksenonowych, przedsiębiorcy, chętnie je zamawiają. Doceniają również wydłużony okres eksploatacji, co oznacza oszczędności na wymianie tradycyjnych żarówek i unikanie przestojów w serwisie, kiedy nawet podstawowe czynności obsługowe wymagają wykwalifikowanej obsługi.

„Niezależnie od klasy samochodu, klienci instytucjonalni coraz częściej rezygnują z podstawowych, najuboższych wersji, a w ich miejsce wybierają odmiany ze ściśle określonym wyposażeniem. Auta konfigurowane są w ramach „złotego środka”, by zyskać na funkcjonalności oraz zapewnić odpowiednie warunki podróżowania” – mówi Paweł Reczyński, pełnomocnik zarządu Carsson Car Rental.

Źródło: Materiały prasowe Carsson Car Rental

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA