| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Najem samochodu > Leasing auta a montaż instalacji LPG

Leasing auta a montaż instalacji LPG

Montaż instalacji LPG w leasingowanym samochodzie często nie jest możliwy bez zgody właściciela pojazdu. Dlaczego? Czy można temu zaradzić?

Ogólne warunki leasingu

Każda zmiana i modyfikacja dokonywana w pojeździe powinna być konsultowana z firmą leasingową, mowa tu oczywiście o zmianach trwałych, które mogłyby wpłynąć na ewentualną utratę gwarancji, a także tych, które wymagają dopełnienia formalności w Wydziale Komunikacji lokalnego urzędu, jak np. instalacja haka holowniczego. Nie trzeba natomiast zgłaszać kosmetycznych zmian, które można cofnąć w momencie upływu lub zerwania umowy leasingowej, choć niektóre firmy zastrzegają sobie, aby nawet najdrobniejsza modyfikacja była z nimi konsultowana. Do takich doposażeń można zaliczyć m.in. reklamę na samochodzie, zainstalowanie radia czy zakup i montaż kołpaków.

Zobacz też: Instalacja wtrysku gazu w fazie ciekłej - zalety, wady i cena

Montaż instalacji gazowej a leasing

Warto pomyśleć o nim zanim podpiszemy umowę z leasingodawcą, ponieważ niektóre firmy oferują pojazdy, które zostały fabrycznie wyposażone w LPG lub takie, które zostały doposażone w system gazowy podczas trwania poprzednich umów leasingowych. Decydując się na takie rozwiązanie przed podpisaniem umowy, zaoszczędzimy sobie przede wszystkim czasu, który pochłonęłyby wszystkie formalności związane np. ze zmianą danych w dowodzie rejestracyjnym.

Zobacz też: Co warto wiedzieć o umowie z firmą leasingową?

Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy jesteśmy w trakcie leasingowania auta i chcielibyśmy założyć w nim instalację gazową. Podstawą jest oczywiście umowa leasingowa, która powinna jasno określać czy finansujący – czyli właściciel auta, zgadza się na tego typu modyfikacje. Co zrobić jeśli w umowie nie ma takiego zapisu? Niezwłocznie skontaktować się z firmą leasingową, od której zależy decyzja dotycząca wszelkich zmian dokonywanych w pojeździe i ewentualnym rozszerzeniu umowy o odpowiedni paragraf. Zgodnie z procedurą, leasingobiorca powinien wystosować wniosek o doposażenie samochodu i jednocześnie ustalić stronę finansującą, która poniesie koszty założenia instalacji LPG. W związku z koniecznością wprowadzenia zmian w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, powinniśmy zgłosić się także do Urzędu Miasta lub Gminy.

Firmy leasingowe oczekują od leasingobiorców tego, by auto było eksploatowane zgodnie z jego przeznaczeniem, a dokonywane w nim zmiany nie obniżały wartości pojazdu. Warto więc skontaktować się z przedstawicielem firmy leasingowej zanim dokonamy istotnych modyfikacji i upewnić się, że nie naruszamy Ogólnych Warunków Umowy. Więcej informacji dotyczących warunków leasingu znajdziesz na stronach autoryzowanych dealerów, oferujących swe samochody w leasingu (zobacz np.:  http://www.vwbank.pl/leasing.html) lub bezpośrednio u doradcy finansowego.

Źródło: materiały prasowe Lemon Sky JWT

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK