| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Najem samochodu > Jak wynająć autokar?

Jak wynająć autokar?

W ramach umowy najmu możemy nająć autokar zarówno z załogą, jak również bez. Należy jednak zastanowić się jak skonstruować umowę.

Chcąc wynająć autokar powinniśmy najpierw zastanowić się nad treścią umowy, a także tym czego dokładnie oczekujemy. Z jednej strony w umowie autokar może być najęty wraz z obsługą. Będzie to jednak droższe rozwiązanie.

POBIERZ WZÓR: Umowa najmu autokaru wraz z załogą

Konstruując umowę warto pamiętać o kilku istotnych wskazówkach. Przede wszystkim należy rozpocząć od określenia daty, miejsca zawarcia umowy, a także dokładnego wskazania stron.

Niezbędnym elementem jest również określenie przedmiotu najmu. Oznaczenie autokaru jest istotnym elementem umowy. Pamiętajmy, że zawierając umowę najmu powinniśmy oznaczyć jej przedmiot w taki sposób, by dokładnie określić jego tożsamość.

Stąd też w umowach dotyczących autokaru powinniśmy podawać takie jego cechy charakterystyczne, które pozwalają na jego dokładną identyfikację. Dla określenia autokaru nie wystarczy jego marka, czy rok produkcji. Warto również zadbać, by w umowie znalazły się takie dane, jak numer rejestracyjny, czy numer nadwozia.
Oprócz tego warto również wskazać numer VIN. Jest to skrót z angielskiego Vehicle Identification Number i stanowi unikalny numer przyporządkowany do konkretnego pojazdu.

Zobacz serwis: Zakup samochodu

Istotnym postanowieniem każdej umowy najmu powinno być określenie czynszu (wynagrodzenia).

Umowa najmu jest umową odpłatną.

Określenie czynszu może zależeć m.in. od tego czy wraz z autokarem najmujemy jego obsługę. Jeżeli tak struktura czynszu może również uwzględniać jej wynagrodzenie. Co istotne warto pamiętać o tym, że czynsz nie musi być określony w pieniądzu. Czynsz może być ustalony w świadczeniach innego rodzaju.

W ramach czynszu najemca zobowiązuje się świadczyć usługi transportowe wynajmującemu przez dwa dni w tygodniu.

Zobacz: Wypowiedzenie umowy najmu samochodu

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK