| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Czy przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów wydatek na zakup CB radia?

Czy przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów wydatek na zakup CB radia?

Zamierzam kupić CB radio do samochodu osobowego zaliczonego do środków trwałych. W ciągu dnia wielokrotnie przemieszczam się po mieście, jeżdżąc do klientów. Czy taki wydatek mogę zaliczyć do kosztów?

Czy zakup CB radia można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Tak, może Pan zaliczyć do kosztów wydatek poniesiony na zakup CB radia.

Z pytania wynika, że w trakcie dnia kilkukrotnie przemieszcza się Pan po mieście, dojeżdżając do klientów. CB radio z całą pewnością pozwoli Panu m.in. na omijanie korków, a tym samym na szybsze przemieszczanie się samochodem. To z kolei może się przyczyniać do osiągania przez Pana wyższych przychodów dzięki lep­szej współpracy z obecnymi klientami oraz możliwości pozyskiwania nowych.

Zobacz też: Czy można zaliczyć do kosztów wydatek na zakup opon zimowych do firmowego samochodu?

PODSTAWA PRAWNA:art. 22 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - j.t. Dz.U. z 2012 r. poz. 361; ost.zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 251

Artykuł pochodzi z książki „100 pytań o samochód w firmie”

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wojtowicz-Janicka

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »