| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Wartość końcowa leasingu rozłożona na raty

Wartość końcowa leasingu rozłożona na raty

Spłata wartości końcowej leasingu jest zazwyczaj najtrudniejsza dla leasingobiorcy bowiem mocno obciąża jego budżet. Rozwiązaniem tego problemu jest spłacenie wartości końcowej w ratach.

Opłata za wykup auta rozłożona na raty

O ile regularnie spłacane raty leasingowe nie obciążają budżetu przedsiębiorstwa w znacznym stopniu, o tyle jednorazowa opłata za wykup sprzętu po zakończeniu umowy może stanowić dla firmy problem. Rozwiązanie Raiffeisen Leasing w tym zakresie otwiera przed leasingobiorcami nowe możliwości.

Raiffeisen Leasing wprowadził właśnie na rynek nową ofertę – możliwość opłacenia  wartości końcowej za leasingowany przedmiot w systemie ratalnym. Kwoty rat włączane są do okresowej opłaty leasingowej.

Oferta dotyczy leasingu operacyjnego, w którym po zakończeniu okresu płatności leasingobiorca nabywa użytkowany wcześniej sprzęt w ustalonej cenie. Do tej pory po zakończeniu umowy przedsiębiorca musiał opłacić jednorazowo kwotę za wykup sprzętu, z którego korzystał.

Zobacz też: Leasing samochodów osobowych dla firmy

- Od samych klientów wiemy, że taka usługa jest potrzebna. Oferowane przez nas rozwiązanie jest łatwiejsze do udźwignięcia niż jednorazowa płatność całej kwoty – mówi Marcin Brześciański z Departamentu Innowacji i Produktów Raiffeisen Leasing.
– Przedsiębiorcom zależy przede wszystkim na utrzymaniu płynności finansowej, a nasze rozwiązanie jest ulgą dla firmowych finansów. Jednocześnie pozwala pozyskać środki trwałe o wysokiej jakości – dodaje ekspert.

Zaletą rozwiązania jest rozbicie na raty końcowej kwoty wykupu. Dodatkowo Raiffeisen Leasing oferuje niższy koszt samego leasingu osobom, które zdecydują się na wykup produktu. Nowa opcja przeznaczona jest głównie dla firm planujących sfinansować leasingiem przedmioty o niskiej amortyzacji (maszyny, urządzenia, środki transportu).

Oferta „Wartość końcowa w ratach” jest dostępna na rynku od 10 sierpnia 2015 roku. W czasie trwania programu pilotażowego skorzystało z niej ponad 150 firm.

Źródło: materiały prasowe Raiffeisen Leasing

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wykupu auta wziętego w leasing można dokonać w formie ratalnej.  Fot. Fotolia
Wykupu auta wziętego w leasing można dokonać w formie ratalnej. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Miłkowski

Specjalista w zakresie public relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK