| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Pułapki leasingu: na co uważać zawierając umowę?

Pułapki leasingu: na co uważać zawierając umowę?

Leasing ma coraz więcej zwolenników. Nie należy jednak decyzji o zawarciu umowy leasingu podejmować pochopnie i dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy. Na co uważać najbardziej?

Warto negocjować

Mniejsi przedsiębiorcy planujący sfinansowanie floty samochodowej za pomocą leasingu często nie zdają sobie sprawy, że umowa podpisywana z leasingodawcą to klasyczne porozumienie handlowe, zatem można je negocjować. Nie wszystko podlega negocjacjom, niezmienne są np. ogólne warunki umów, jednak wiele kwestii możemy zmienić zgodnie z naszymi oczekiwaniami właśnie podczas rozmów z przedstawicielem firmy. Firmy leasingowe są dla producentów samochodów ważnymi partnerami, dlatego otrzymują od nich znaczne rabaty, ale niektóre niekoniecznie chcą się nimi dzielić z klientami. Warto zatem zapytać o możliwą w przypadku danego pojazdu zniżkę – choć oczywiście zdecydowanie największe możliwości w negocjacjach mają przedsiębiorcy, którzy planują wyleasingować większą flotę aut.

Usługi uzupełniające

Polecam również analizę dodatkowych bonusów czy usług, bo w ramach kontraktu leasingodawcy mogą nam zaproponować je po niższych cenach niż w tradycyjnych punktach sprzedaży. Rabaty negocjowane z importerami zależą od firm i modeli pojazdów, a mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent ceny katalogowej. Możemy uzyskać również fachowe doradztwo, a także produkty ubezpieczeniowe, które w czasie trwania umowy okażą się niezbędne (np. polisy komunikacyjne).

Niektóre firmy oferują także programy umożliwiające spłatę rat leasingu i pożyczki w przypadku utraty życia lub zdrowia czy Ochronę Prawną – ubezpieczenie zapewniające pomoc w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowań oraz zwrot związanych z tym kosztów. Co więcej, wraz z usługą leasingową klient dostać wiele innych bonusów, takich jak serwisowanie, karty paliwowe czy ubezpieczenie assistance, które gwarantuje pomoc w razie wypadku, kradzieży lub unieruchomienia samochodu.

reklama

Ekspert:

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Leasing: na co uważać przy zawieraniu umów? fot. Fotolia
Leasing: na co uważać przy zawieraniu umów? fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Pruszyńska

Aplikantka radcowska w kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »