| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Chiny

W zasadzie jedynymi okresami, w czasie których można uniknąć chińskich skrajności pogodowych, to wiosna - kwiecień oraz jesień - od połowy września do połowy października.

Kiedy jechać?

Ze względu na swój ogromny obszar Chiny są państwem, gdzie występuje wiele typów klimatu, od syberyjskiego na północy, przez różne typy klimatów umiarkowanych w środkowej części kraju po zwrotnikowy wilgotny na południu. Podróż przez cały kraj przy sprzyjającej pogodzie jest więc raczej niemożliwy. W zasadzie jedynymi okresami, w czasie których można uniknąć chińskich skrajności pogodowych, to wiosna – kwiecień oraz jesień – od połowy września do połowy października. Jednak jesień to okres tajfunów, pustoszących przybrzeżne regiony kraju.

Bardzo sroga zima panuje w części północno-wschodniej. Na północy Mandżurii przeciąga się nawet do pół roku (listopad – kwiecień). Na południe od tego regionu, w okresie od kwietnia do października temperatura jest przyjemna. Zima w Pekinie jest również bardzo sroga, podobnie jak na Nizinie Chińskiej. Dodatkowo uciążliwe są burze pyłowe tzw. „żółte wiatry”, wiejące znad Mongolii. Lato na tym obszarze jest bardzo upalne z dużą ilością opadów. Jesień jest bardzo łagodna i słoneczna.

Na płaskowyżu Ordos jest skrajnie sucho. Deszcze występują jedynie w lipcu i sierpniu, ale jest ich bardzo niewiele. Zima jest ostra i uciążliwa, jednak latem, dzięki wyższemu położeniu, jest mniej gorąco.

Tybetański klimat jest bardzo surowy. Do codzienności należą burze pyłowe i piaskowe oraz zamiecie śnieżne. Przez wysokie położenie odczuwalne jest tu rozrzedzenie powietrza.

Na wysokości poniżej 3900 m n.p.m. Zima (październik - marzec) jest siarczysta i nieprzyjemna, dodatkową uciążliwością jest przejmujący wiatr. Lato (maj – wrzesień) jest słoneczne i przyjemne. Niestety nadal występują wiatry niosące pył.

Powyżej 3900 m n.p.m. prawie zawsze jest mróz, a za dnia temperatura nie przekracza 5 stopni. Najlepszym okresem na wędrówki w Tybecie jest czas od marca do czerwca.

Środkowe Chiny cechują się chłodną zimą, nieraz nawet surową. Dopiero południowa część regionu i jej roślinność wskazują na położenie w umiarkowanym klimacie. Zima w Szanghaju jest nieprzyjemna i dobrze mieć ze sobą ciepłe ubrania. Natomiast lato jest bardzo ciepłe. Od czerwca do września opady są bardzo wysokie. W miastach ma się uczucie parności.

Południowe Chiny leżą w klimacie typowo podzwrotnikowym. W południowych prowincjach można się nawet natknąć na palmy kokosowe. Zima jest bardzo łagodna, przymrozki są rzadkością. Pory przejściowe są tak krótkie, że prawie niezauważalne. Lato jest upalne, a od maja do sierpnia trwa pora deszczowa. Na przełomie sierpnia i września występują tajfuny.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Od 15 maja i 15 października przez cały miesiąc trwają targi chińskich artykułów eksportowych, przez co ruch turystyczny znacząco się nasila.
Od 15 maja i 15 października przez cały miesiąc trwają targi chińskich artykułów eksportowych, przez co ruch turystyczny znacząco się nasila.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Obsługa podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK