| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Salzburg

Kraj salzburski, dobra Salzkammergut oraz miasto Salzburg oferują barok i góry, śnieg i wodę, spokój i gwar.

Niepowtarzalna harmonia natury i kultury nadaje szczególny urok ziemi salzburskiej oraz dobrom Salzkammergut. Góry, ośnieżone i poprzecinane rozpadlinami, czy też pokryte falującymi łąkami z pastwiskami, od razu przyciągają wzrok i budzą w przybyszach pokorę przed swym majestatem. Pomiędzy nimi różnymi odcieniami zieleni i błękitu lśnią jeziora. Górskie strumienie, rwące wiosną, spokojne latem i jesienią szumiącymi wodospadami lub dzikimi przełomami spadają w dolinę rzeki Salzach.

Skarby natury, kryjące się przez długie lata w górach, to róg obfitości, którego zawartość przekształcano w pieniądze i władzę. Proces zasiedlania okolic został ogromnie przyśpieszony, gdy rozpoczęto wydobycie soli, metali szlachetnych oraz marmuru. Celtowie, Rzymianie i Bajuwarowie, wszyscy przyczyniali się za czasów swego panowania do kulturalnego rozkwitu. Tworzenie klasztorów pod koniec VI w. stałą się podstawą do kulturalnego i gospodarczego rozwoju oraz nadało temu miejscu, odwiedzanemu rocznie przez miliony osób, niezwykłą atrakcyjność turystyczną.

Eldorado dla sportowców

Kraj związkowy Salzburg i Salzkammergut przyprawiają sportowców o szybsze bicie serca. Ich wyjątkowa atrakcyjność polega na unikalnym połączeniu wysokich gór z łagodnym Przedgórzem Alpejskim. Nie brakuje tu niczego: są ekstremalne wspinaczki górskie, również po wodospadach, wędrówki po lodowcach, rafting, canyoning hydrospeed, jazda rowerami górskimi, rekking, spokojne rowerowe wycieczki krajoznawcze wzdłuż rzek i brzegów jezior. Nie można też zapomnieć o paralotniarstwie oraz lataniu sportowym, żeglarstwie, wioślarstwie, pływaniu, wędkowaniu, grze w golfa i jeździe konno. Nie mówiąc o jeździe na nartach.

Gęsta sieć doskonale oznakowanych tras rowerowych i wędrownych prowadzi do miejsc widokowych, idyllicznych miejsc odpoczynku i przyjaznych gościńców, szałasów w Almund i może nawet do odosobnionego miejsca, w którym można marzyć do woli. W przypadku dyscyplin sportowych, których nie wolno uprawiać samotnie, do dyspozycji są doświadczeni, odpowiedzialni przewodnicy i instruktorzy.

Jazda na nartach

To nie przypadek, że Annemarie Moser-Pröll i Hermann Maier, narciarze o światowej sławie pochodzą ze światowego rejonu sportu Amadé. Rejony narciarskie Altenmarkt-Zauchensee, Flachau, St. Johann und Filzmoos, aby wymienić tylko te najważniejsze, połączyły się, tworząc razem 860 tras, w tym kilka o światowej klasie. Trasy o wysokiej klasie technicznej dla uprawiających carver, jak i snowboard można znaleźć również w Saalbach-Hinterglemm i Zell am See, który jak i Kaprun , należy do europejskiego regionu sportów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK