| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe w Europie > Jakie przepisy drogowe obowiązują na terenie Unii Europejskiej?

Jakie przepisy drogowe obowiązują na terenie Unii Europejskiej?

Podróżując po krajach Unii Europejskiej warto poznać obowiązujące przepisy dotyczące poruszania się samochodem, ponieważ nie wszystkie zasady są takie same jak w Polsce.

Litwa

Dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym to 50 km/h, w terenie niezabudowanym 70-90 km/h, na autostradach 110-130 km/h. Autostrady są bezpłatne. Dzieci do lat 3 muszą być przewożone w specjalnych fotelikach mocowanych na tylnym siedzeniu pojazdu. Pozostałe, do 12. roku życia, mogą podróżować na przednim siedzeniu, ale także w foteliku. Używanie świateł mijania obowiązuje przez cały rok. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,4 promila.

Włochy

Dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym to 50 km/h, w terenie niezabudowanym 90-100 km/h, na autostradach 130 km/h. Na co dzień trzeba jeździć z włączonymi światłami mijania. Dzieci można przewozić na przednim siedzeniu, ale tylko w specjalnym foteliku. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Przejazd autostradami podobnie jak w Polsce jest płatny.

Francja

Dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym to 50 km/h, w terenie niezabudowanym 90 km/h, na drogach ekspresowych 110 km/h, na autostradach 130 km/h. We Francji dozwolone jest prowadzenie pojazdu do 0,5 promila alkoholu we krwi. Dzieci do 15. roku życia, poniżej 150 cm wzrostu, nie mogą podróżować na przednim siedzeniu, chyba że w specjalnym foteliku.

Węgry

Na terytorium Węgier obowiązuje ograniczenie do 130 km/h, na drogach I klasy 110 km/h, a na innych drogach 90 km/h. W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niedopuszczalne jest spożywanie alkoholu. Na przednim siedzeniu nie wolno przewozić dzieci poniżej 12. roku życia.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK